Ebru Şahin’in ağlamaktan göz pınarları kurudu! - Dizi Postası 26 Ekim - 2 Kasım

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Hercai dizisi final mi yapıyor? Aslan Aslanbey diziden ayrılıyor mu? Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni Hünkar Yaman'ı kim olacak? Masumlar Apartmanı'nda Han, kendisiyle ilgili gerçekleri İnci'ye açıklayacak mı? Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

02 Kasım 2020, Pazartesi 01:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Sadakatsiz derken; Hercai dizisindeki Reyyan’ın gözyaşlarını unutuverdik. Ağla ağla nereye kadar Reyyan? Karşımızda 10 ton soğan soysalar, senin kadar kimse ağlayamaz tabii Züleyha dışında...


Bir Ebru Şahin’in, bir de Hilal Altınbilek’in nasıl bu kadar çok ağlayabildiğini merak etmemek mümkün değil. Kurumadı mı göz pınarlarınız her hafta hüngür hüngüüüür ağlamaktan?

Bu sahneye dalak, böbrek bırakanlar var!

Bu sahneye dalak, böbrek bırakanlar var!

Başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Vahide Perçin ve Kerem Alışık gibi isimlerin paylaştığı; Sümeyye Ezel'in Hercai adlı kitabından esinlenerek hazırlanan dizimiz Hercai’de “Çok şükür Ebru Şahin’in haftalar sonra yüzü güldü” diye sevinirken mutluluğun rüya olduğunu anladık. Yine Reyyan’a bol ağlamalı bir bölümler görünüyor.

Miran'ın kan revan içindeyken, Reyyan ile mutlu mesut dans ettiğini hayal etmesi üzerine “Bu sahnelerin kamera arkasını görmek için dalak böbrek kalp ciğer ne varsa veririm” diyen Hercai fanları fragmana heyecanlansa da, sahnenin bir rüyadan ibaret olduğunu anlayınca hayal kırıklığı yaşadı. Ama ne gelir elden, senaristler Reyyan’ı ağlatmalara doyamıyor. Rüyalarda ahenkle dans eden Reyyan’ın bakalım yüzü gülecek mi? Zira son bölüme "Artık karşınızda eski Reyyan" yok diye rest çeken Reyyan'ın sözleri damgasını vurdu.

Hercai final mi yapıyor?

Hercai final mi yapıyor?

Dizilerle ilgili final söylentileri bitmiyor bildiğiniz üzere. Yapımcılar her ne kadar yalanlasa da final iddialarını bir süre sonra bakıyoruz ki doğru çıkıyor final iddiaları. Son olarak Hercai'nin de final yapacağı dedikoduları dolaşıyor ortalarda.

Babil ve Hercai dizilerinin reytingler nedeniyle ekim ayında final yapacağını duydum. Hercai’nin yapımcısı Banu Akdeniz ise bu iddiaları yalanlayarak “Daha anlatacak çok hikayemiz var” dedi. Zaten dizinin fanları da halinden memnun, final istemiyor.

Doğan Bayraktar diziden ayrılıyor mu?

Doğan Bayraktar diziden ayrılıyor mu?

Aslan Aslanbey karakterine hayat veren Doğan Bayraktar'ın diziden ayrılacağı konuşuluyor. Dizinin kadrosuna bu sezon dahil olan Doğan Bayraktar'ın diziye veda edeceği haberleri de hayranlarını üzdü:

 • Aslan karakterini canlandıran @dogaanbayraktar diziden ayrılacakmış, umarım doğru değildir. Aslan karakterini sevmesem bile Sultan'a üzüleceğim daha oğlunun kokusuna doyamadı.
 • Bu adamı Reyyan'a saplantılı, içten pazarlıklı değil de gerçekten adaleti sağlayan birisini oynasaydı tepki toplamazdı. Doğru karakter ama yanlış senaryo üzüldüm.
 • Hikayesi henüz başlamamışken Aslan'ın karakterinden nasıl vazgeçebilirsiniz?
 • Kız kardeşi ya da ailesi ile sahnelerini görmedik. Harun ve Miran ile arkadaşlığını henüz görmedik. Lütfen kararınızı tekrar gözden geçirin.


Hayırlısı diyelim Mardin'den Adana’ya geçelim!

Züleyha'nın da gözyaşları dinmedi!

Züleyha'nın da gözyaşları dinmedi!

ATV’nin bir diğer dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da Züleyha’nın durumu da Reyyan’dan beter. Ağlaya ağlaya 70 bölüm geçti. Ahhh bu aşk acısı yok mu! Aşk için ayrı ağlıyor, çocukları için ayrı… 


Üzerine Demir de Züleyha’yı ağlatmak için elinden geleni yapıyor. O kadar sinir bozucu ki Demir karakteri, neredeyse Murat Ünalmış'ın kendisinden nefret edeceğiz.

Dizinin ilk bölümlerinden bu yana Züleyha ve Yılmaz planlayıp planlayıp bir türlü kaçmayı başaramazken, Perşembe günü yayınlanan 70. bölümde onca kalabalığa rağmen, Yılmaz konaktan kaşla göz arasında küçük Adnan’ı kaçırmayı başardı. 

Anlayacağınız yayınlanan son bölümünde de Bir Zamanlar Çukurova'da değişen pek bir şey olmadı büyük aşka dair ama Fekeli ile Hünkar'ın aşk dolu sahnesi konuşulmaya değerdi. Demir ile Yılmaz'ın bitmek bilemeyen tehditleri, Züleyha'nın gözyaşları... Yine konaktan çocuklarıyla birlikte çıkamayacak olan Züleyha'nın içler acısı hali!

Yıllardır birbirine aşık ama bir türlü kavuşamayan Hünkar Yaman ve Fekeli arasında yaşanan gelişmeler bomba etkisi yarattı. Fekeli sonunda herkese ve her şeye rağmen sevdiği kadına evlilik teklif etti. Aylardır beklediğimiz sahneyi sonunda izlemeye nail olduk ama acı son bizi bekliyordu.

İnanmak istemedik!

İnanmak istemedik!

Vahide Perçin'in diziden ayrılacağı iddiaları izleyiciyi çok üzdü. Kafamızdaki "Senaristler ters köşe yapar mı acaba" soruları cevap beklerken Hünkar Yaman karakterinin bıçaklanarak diziye veda etmesi tepkilere neden oldu:

 • Bari evlenip bir kere Fekeli konağında Behice'ye Fekeli'nin karısı olarak haddini bildirseydi.
 • Benim için #BirZamanlarCukurova bitmiştir eğer senaristlerin amacı buysa tebrikler çok iyi başardınız. Şunu bilin Hünkar yoksa bizde yokuz.
 • Her şey bitti, bu adil değil.
 • Peki hünkar ölürken gökyüzüne bakması, güneşin yavaş yavaş parlamayı bırakması ve dünyanın tamamen kararması... Saniye ile vedalaşmaları...


Birde Hünkar'ı bıçaklayan kişi dizinin kötüsü ve sevilmeyen bir karakter olan Behice olunca... Ahhhh Behice yaktın Fekeli'yi.

Behice ilgili bilgi ve belgelere ulaşan Hünkar Yaman'ın şerrinden kaçamayacağını bilen kötü kadın Behice, çareyi onu ortadan kaldırmakta buldu.

Diğer yandan Vahide Perçin'in bu gidişi perşembe günlerinin en çok izlenen dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova'nın reytinglerini nasıl etkileyeceği merak konusu. İzleyip göreceğiz!

Yeni Hünkar Yaman, Züleyha olacak demedi demeyin.


Adana artık Züleyha Yaman'ı konuşacak!

Bu sahne aklımızı aldı!

Bu sahne aklımızı aldı!

Salı günlerinin en çok ses getiren dizisi Masumlar Apartmanı yeni bölüm finalinde Han'ın öğretmeni yerine koyduğu cansız manken yüreklerimizi ağzımıza getirdi.

Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu ve Farah Zeynep Abdullah'ın başrolünü paylaştığı Masumlar Apartmanı dizisi hem ekranda hem de sosyal medyada fırtınalar estirmeye devam ediyor.

Fragmanda Han'ın, arabasının bagajında İnci'nin babasının cesedinin olduğunu düşündüren sahneyi nefeslerimizi tutarak beklerken "Yok artık" diyeceğimiz bir sahne ile şoka girdik. Meğer Han'ın o korkunç arabasının bagajında yıllar önce duygusal bir bağ kurduğu öğretmeninin yerine koyduğu cansız bir manken varmış. Üstelik boynunda da öğretmenin fuları var. Tüylerimiz ürperdi bir kez daha!

Üstelik İnci de o anı izliyordu. Her bir bölümünü heyecanla takip ettiğimiz dizinin yeni bölüm fragmanında Han'ın İnci'ye "Manyak olup olmadığımı mı soruyorsun, iyi o zaman anlatayım sana her şeyi" dese de Han'ın kendisi ile ilgili gerçekleri anlatmayacağını tahmin ediyorum.

Buyurun Masumlar Apartmanı 8. bölüm fragmanına...Bakalım 8. bölümde hangi sırlar ortaya dökülecek!

Gelelim dizinin Twitter yansımalarına:

 • İlk bölüm ben: Allah'ım bana da bir tane Han nasip et

Son bölüm ben: Allah'ım sen böylelerinden koru ya rabbim  

 • Ablacım o kadar iyi bir oyuncusun ki kendinden soğuttun beni , napcaz şimdi? @ezgimola
 • Seni çok iyi anlıyorum şuan Safiye. Elimdeki çamaşır suyu kokusu resmen antidepresan etkisi.
 • Temizlik yaparken ara ara gelen ‘her yer pislik içinde’ deme isteği. Mahvettin bizi Safiye.
 • Masumlar Apartmanı'ndaki Safiye'nin başak burcu olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
 • Umarım mankenin psikolojik sorunları çıkmaz.

 • Kızlar demek ki neymiş, bir erkek aynı zamanda hem yakışıklı hem zengin hem de sağlıklı olamaz. Aklımızı aldın Han, bu nasıl finaldi!
 • Bu dizi bu ülkede yapılmış en iyi dizidir, net!
 • Buradan şunu anlıyoruz ki; yakışıklılığa, parasına bakıp da etkilenmemek lazım. Önce huyunu suyunu öğrenip vakit geçirmek gerekiyor.
 • Ah şu cansız manken dillense neler söyleyecek
 • Şu sahnenin ürpertisini hala atlatamıyorum. Han, daha neler çıkacak torbandan, daha ne kadar korkutacaksın beni. Safiye de Han da çok zekiler ve bu zekayı hiç de masumca kullanmıyorlar. Bu beni ürkütüyor.
 • Han o senin öğretmenin değil o bir manken! Derdini taşa toprağa, havaya suya anlatsan bu kadar korkunç olmazdın.
 • Psikopatlık seviyen Safiye'yi geçti Han, melek gibi çocuktun sen.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkan Petekkaya'nın olay yaratan paylaşımı ile ilgili gerçek ortaya çıktı