Ece Hakim, Harvard'da sucuklu yumurta yaptı!

2016’da Harvard Üniversitesi’nde tam burslu okumaya hak kazanan Ece Hakim, gönüllü tanıtım elçimiz olup çıktı. Geçen pazar günü pişirdiği sucuklu yumurtayı yabancı öğrencilerle yiyen 21 yaşındaki oyuncu, her hafta değişik bir Türk lezzeti yapacak

24 Eylül 2019, Salı 09:05
A A

Rol aldığı atv'nin fenomen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'daki başarılı oyunculuğunun yanı sıra eğitim hayatıyla da alkışları toplayan Ece Hakim, yine göğsümüzü kabarttı.

HARVARD'A TAM BURSLU GİRDİ

HARVARD'A TAM BURSLU GİRDİ

2016'da dünyanın en seçkin üniversitelerinden Harvard'a tam burslu olarak girmeye hak kazanan 21 yaşındaki genç oyuncu, adeta Amerika'da gönüllü tanıtım elçimiz oldu.

Harvard Üniversitesi'nde okuyan Türk öğrencilerden kurulu derneğe üye olan Ece Hakim, Türk yemeklerini tanıtmak için kolları sıvadı.

Geçen pazar günü de mutfağa giren Ece Hakim ve arkadaşları, Türk mutfağının değişmez lezzetlerinden sucuklu yumurta pişirdi. Kahvaltıya Türk çayını da ekleyen Ece Hakim, her hafta belirli Türk yemekleri yapıp bunu yabancı öğrencilere tanıtacak.

Ece Hakim, oyunculuktan kazandığı parayı biriktirip bunu eğitimi için harcadı. Harvard'da eğitim gören Ece Hakim, ABD'de Türkiye'yi başarılı şekilde temsil ediyor. (Takvim)

Sıradaki haber yükleniyor...