Ece Hakim'den aylar sonra ilk paylaşım

Harvard Üniversitesi'nde eğitim alan ve en son paylaşımını Ağustos 2020'de yapan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Zeynep'i Ece Hakim, sosyal medyaya geri döndü. Hakim, verdiği aranın nedenini de açıkladı.

31 Mart 2021, Çarşamba 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oyuncu Ece Hakim, 2016 yılında Harvard Üniversitesi’nde tam burslu okumaya hak kazanmış, rol aldığı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisine de veda etmişti. Bir süredir sosyal medyadan uzak duran 22 yaşındaki Ece Hakim, dün akşam yaptığı paylaşımla bu durumun nedenini açıkladı.


Bitirme tezini hazırlayan Hakim, Instagram'da paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

"Merhaba! Uzun süredir Instagram'da aktif değildim çünkü Harvard'da bitirme tezim üzerine çalışıyordum. Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir."

"Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim."

Koronavirüs salgını nedeniyle bir yıldır ailesinin yanına gelemeyen 'EDHO'nun 'Zeynep'i Ece Hakim, İstanbul'a dönmenin mutluluğunu sosyal medyadan dile getirmişti.

22 yaşındaki oyuncu, Instagram paylaşımına şu notu düşmüştü; "Korona yüzünden bir yıldır Türkiye’ye dönemedim. İnsanların 'ev'lerine sığındıkları bu dönemde benim 'ev'im diye benimseyebileceğim fiziksel bir alanım olmadı. Şimdi bir yılın ardından Türkiye’ye dönmeme bir hafta kalmışken, bana kendimi ev gibi hissettiren yerleri ve insanları hatırlamak istedim."


BİR DİZİ EĞİTİM

BİR DİZİ EĞİTİM

Ece Hakim, oyunculuktan kazandığı parayı biriktirip bunu eğitimi için harcadı. Harvard'da eğitim gören Hakim, ABD'de Türkiye'yi başarılı şekilde temsil ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MasterChef'in ünlü yarışmacıları Survivor yarışmacıları için yemek yaptı