Ecevit Zonguldak'ta anıldı

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit, ölümünün 7'nci yılında Zonguldak'ta anıldı

05 Kasım 2013, Salı 18:29
A A
Ecevit Zonguldak'ta anıldı

TBMM’de 13, 14, 15, 16 ve 19’uncu dönemlerde Zonguldak milletvekili olarak görev yapan Bülent Ecevit için CHP Zonguldak İl Başkanlığı’nda, ’Ecevit köşesi’ oluşturuldu. Partililer ve vatandaşlar, Ecevit’in fotoğraflarının yanında mum ve karanfillerle süslenen masadaki anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. CHP İl Başkanı Halil Furat, Türkiye siyasetinde özel bir yeri olan eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’i, vefatının 7’nci yılında saygıyla andıklarını söyledi.

Furat, CHP’nin 3’üncü genel başkanı olan Ecevit’in, emeğin korunması, sosyal devletin geliştirilmesi ve sosyal hakların korunması için verdiği mücadelenin her zaman örnek olduğunu ifade etti. Furat, şöyle dedi:

"Bülent Ecevit, Türkiye’nin her alanda gelişmesine ve çağdaşlaşmasında önemli katkılarda bulunmuştur. Uluslarararası alanda, Türkiye’nin ve Türk halkının çıkarlarının korunması için, önemli kararların altına imza atan Ecevit, bu kararlarıyla ulusumuzun gönlünde saygın yer edinmiştir. Türk ulusu, Bülent Ecevit’in ülkemize yaptığı hizmetleri her zaman saygıyla anımsayacaktır."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.