Economist'ten Erdoğan'a cevap

İmzasız yayımlanan makalesinde CHP'ye oy verme çağrısı yapan İngiliz dergisine yönelik Başbakan'ın tepkisine cevap geldi

05 Haziran 2011, Pazar 16:27 Son Güncelleme:
A A
Economist'ten Erdoğan'a cevap

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın otoriterleşme eğiliminde olduğunu iddia ederek Türkleri CHP’ye oy vermeye çağıran The Economist dergisinin Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwaite, Erdoğan’dan gelen tepkilere yazılı yanıt verdi.

Gazeteport internet sitesinin sorularını yazılı olarak yanıtlayan Micklethwaite şu ifadeleri kullandı:

“The Economist tamamıyle bağımsız bir yayındır. Hiçbir siyasi tarafa dahil değildir. Biz editoryal olarak ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya gibi çok sayıda ülkedeki seçimler, adaylar hakkında siyasi yorum yazıları yayınladık, yayınlamaya devam ediyoruz. Ama şu ana kadar bu ülkelerden hiç kimse bizim siyasi olarak baskı altında olduğumuzu iddia etmediği gibi, okuyucularımız da bizim bir siyasi parti veya adaya yönelik olarak propaganda veya karşı propaganda yaptığımızı düşünmedi. Biz baskıya asla taviz vermeyiz. Velev ki, şu ana kadar buna teşebbüs eden birileri olmuş olsun.”

'BU NASIL DENSİZLİKTİR' DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da yaptığı konuşmada, ''Uluslararası bir dergi (The Economist) bir yorum yayınlıyor. Yorumda, öyle dolaylı filan değil doğrudan doğruya 'Oyunuzu CHP'ye verin' deniyor. Ya bu nasıl bir pervasızlıktır, bu nasıl bir densizliktir? Seçim analizi yapmak başka bir şeydir, 'Şu partiye oy verin' diye çağrıda bulunmak başka bir şeydir'' demişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AK Parti'li Çelik: CHP neden Avrupa'nın aşırı sağ partileriyle aynı dili kullanıyor?