Eczanelerin çalışma saatleri değişti mi? Hangi illerde eczane saatleri değişti? Yeni eczane saatleri

Eczanelerin çalışma saatleri değişti mi? Hangi illerde eczane saatleri değişti? Yeni eczane saatleri

Tüm dünyada giderek yayılan ve ülkemizde de etkisini giderek gösteren corona virüse karşı yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda, Ankara ve Kırıkkale'de eczaneler bugünden itibaren yeni tip corona virüs salgını geçene kadar cumartesi günleri de dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

31 Mart 2020, Salı 21:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu tarafından, başkentte ve Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatleri bugünden geçerli olmak üzere yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını geçene kadar cumartesi günleri de dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceği duyuruldu. Ankara Eczacı Odasının internet sitesinden yapılan açıklamada, Kovid-19 pandemisi sebebiyle iş yükü artan ve yüksek risk grubunda bulunan eczacıların ve yardımcı personelin çalışma saatlerinin esnetilmesi için bir süredir Ankara İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde yürütülen çalışmaların sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Ankara ve Kırıkkale illerimizdeki eczane çalışma saatleri, salgın tehlikesi geçene kadar geçici süreyle değiştirilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile alınan karar gereği, eczanelerimiz 31 Mart 2020 tarihi itibarıyla cumartesi günleri dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceklerdir. Tüm meslektaşlarımıza duyurulur." ifadesine yer verildi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika.. Türkiye'de corona virüsten ölenlerin sayısı 214'e yükseldi