Edirne'de okul bahçelerine kuş evleri konuldu

Edirne'de ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilir olması bakımından farkındalık oluşturmak için okul bahçelerine kuş evleri konuldu

24 Nisan 2018, Salı 16:53
A A
 Edirne'de okul bahçelerine kuş evleri konuldu
Edirne'de İlk etapta il merkezinde bulunan tüm ilkokul ve ortaokul bahçelerinde bulunan uygun yerlere konulmak üzere Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından 150 adet kuş evi yapıldı. Bu kapsamda ilk kuş evleri  Merkez 75. Yıl İlkokulu'nda takıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne Orman İşletme Müdürü Önder Terzi, okul yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.
 
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, "Doğa sadece biz insanların değil, doğayı tüm canlılarla paylaşıyoruz. Bugün burada doğayı birlikte paylaştığımız kuşlara, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte yapmış olduğumuz kuş evlerini okul bahçesinde bulunan ağaçlara bırakacağız. Bu kuş evlerinin koruyacak olanlar siz sevgili öğrencilerimizsiniz" dedi.


 
Orman İşletme Müdürü Önder Terzi de "Kuşlara yuva yaparak kuşların buraya yerleşmesini istiyoruz. Çünkü kuşlar ormanlarımıza zarar veren böceklerle besleniyorlar, ağaçlara, çevreye zarar veren canlılarla beslendikleri için ekolojik dengenin sürdürülebilmesinde önemli bir yere sahipler. Bizler de kuşlara okulunuz bahçesinde yuva sağladık ve uygun yerlere asarak kuşların burada çoğalmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Edirne Orman İşletme Müdürü Önder Terzi öğrenciler ile birlikte kuş evlerini ağaçlara astı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.