Edirne’de fırtına uyarısı

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, (AFAD) il genelinde bugün (3 Ocak Perşembe) etkili olması beklenen fırtına sonrası, soba zehirlenmeleri, çatı uçması ve kar yağışı sonrası tipi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı

02 Ocak 2019, Çarşamba 19:17 Son Güncelleme:
A A
Edirne’de fırtına uyarısı

Edirne’de AFAD, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Perşembe günü Edirne genelinde zaman zaman hızı saatte 100 kilometreye ulaşması beklenen fırtına nedeniyle uyarıda bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan, 02.01. 2018 tarih uyarı raporunda, rüzgarın Perşembe günü öğle saatlerinde batı kesimlerinden başlayarak Cuma sabah saatlerine kadar bölge genelinde kuzeyli yönlerden fırtına şeklinde eseceği, bölgemizin güneydoğusunda ise güneybatı zamanla kuzeybatı yönlerinden kuvetli fırtına (60-90, kuzey kıyılarında yer yer 100 kilometre/saat) şeklinde esmesi bilgilendirmiştir.

DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUN UYARISI

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmesi) kar yağışı ve ya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekir."

Ali Can ZERAY/EDİRNE (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'VIP dinleme' davasında 131 sanığa hapis cezası