Edis: Ne biliyorsunuz belki benim libidom çok yüksek?

3 yıl önce müzik dünyasına giriş yapan Edis, son dönemin en çok ses getiren isimlerinden oldu. Kısa sürede şarkılarıyla gece kulüplerini abluka altına alan Edis'in şarkılarında hep bir cinsellik göndermesi var. Ama Edis'e göre bu durum normal...

22 Temmuz 2017, Cumartesi 10:06
A A
Edis Hürriyet'ten Hakan Gence ile röportaj yaptı. İşte o röportaj...

Edis Hürriyet'ten Hakan Gence ile röportaj yaptı. İşte o röportaj...

Şarkılarınızdan sözler alıntılıyorum: ‘Haydi gel benim ol’, ‘Bir dudak, bir yanak yolla’, ‘Kurumuş dudağım bir nem alsın’, ‘Ser beni mindere’... Biraz ‘fazla erotik’ değil mi? -Bence değil,  seks herkesin hayatında birinci sıradadır. E, insanoğlu ilkel! Bir yerde okumuştum, “Yedi saniyede bir aklımızdan seks geçiyor” diye. Belki sanatta da şarkıcılar ve oyuncular birer obje. Benim hayatımda da her insanınki kadar seks var. Ama hayatımda birinci sıramda diyemem. Çünkü paramı seksten kazanmıyorum. 26 yaşında bir gencin yapabileceği kadar cinsel içerikli şarkılarım var. Ne hissediyorsam onu yaşıyor ve ne yaşıyorsam onu yazıyorum. Ne biliyorsunuz, belki benim libidom yüksektir?

Bir de şu var: Hep şarkılarınızda aşk dileniyorsunuz...

Bir de şu var: Hep şarkılarınızda aşk dileniyorsunuz...

- “Gelsin” diye evrene yolluyorum. Tabii, başlarda bana da “Kızlarla görünme” falan gibi klişe şeyler söylendi. Ama artık öyle bir dönemde değiliz. Dönem, doğal ve gerçek olma dönemi. Üç senedir düzenli bir ilişkim olmadı. Yine de ben sevmeyi seviyorum. Sevgiden besleniyorum. Ama olmuyor... Dürüstlük, saygı, sadakat benim için çok önemli. Onları görmediğim zaman kendimi geri çekiyorum. 

Geçen üç senede birçok ödül aldınız, dergilere kapak oldunuz. Hayatınızda neler değişti?

Geçen üç senede birçok ödül aldınız, dergilere kapak oldunuz. Hayatınızda neler değişti?

- Çok şey değişti. İlk çıkış şarkım ‘Benim Ol’ zamanı insanların en çok ilgi gösterdiği dönemdi. Ama hiçbir şey anlamadım. Belki kıymet bilemedim. Şaşırmadım, çok beklemiş gibi davrandım. Bu dönem rüzgârını alır gider, ardından stabil bir noktada devam eder diye düşündüm. Ama anladım ki şöhret gitgide büyüyen bir şey. Benim de konforum azaldı.

Nasıl yani?

Nasıl yani?

- Bu dünyanın yalan olduğu gerçeğiyle karşılaştım. Piyasanın aslında düşündüğüm gibi masum olmadığını anladım, garipsedim. Bu ortamın arka planında da çok iyi niyetler yok. Yaşadığım zorluklar oldu. Aklımın ucuna gelmeyecek şeyler duydum. İnsanların bunları birbirine nasıl yapabildiklerini sorguladım. Utangaç bir adamım ama yaşım ve beni dinleyen kitlem genç, sokakta yaşadığım ekstrem şeyler oldu. İlgi, ağlamalar, bayılmalar... Bunlar bende anksiyete yarattı.

Tedavi gördünüz mü?

Tedavi gördünüz mü?

- Evet. Bir senedir kendimi dengelemek için tedavi görüyorum. Ben ne kadar saydam olsam da insanlar bende görmek istediklerini görüyor. Bunu dengeleyemedim. Depresyona girdim. Yıllardır hayalini kurduğum şey bu muydu diye düşündüm.

'POPSTARLIK BANA ÇOK PLASTİK GELİYOR'

'POPSTARLIK BANA ÇOK PLASTİK GELİYOR'

Ediz röportajını şu sözlerle sonlandırdı:  -Popstar olduğumu düşünmüyorum. Benim müziğimde birçok farklı altyapı var. Rock star dediğimiz şey de artık rock müzikle bağdaşmıyor. Hissiyat olarak o rock’n’roll dünyasını yaşamak yeterli. Popstarlık bana çok plastik geliyor. Benim gördüğüm popstarlar çok kontrollü yaşıyor. Ben öyle değilim. Bana müzisyen demen yeter.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.