Efsane isimden Steve Jobs'a!

Oyun dünyasının en önemli ismi, bir zamanlar emrinde çalışan Steve Jobs hakkında ilk kez konuştu!

02 Şubat 2013, Cumartesi 18:30
A A

Bilimin birçok alanında olduğu gibi, teknoloji dünyasında da rüzgar gibi geçip giden şahıslar vardır. Kimileri bir döneme damgasını vururken, kimileri de yıllar sonra sektöre geri dönme kararı alırlar.

Nolan Bushnell ise o geri dönmeyi başaranlar arasında yer alıyor. Kendisi bundan yıllar önce Pong ve Atari'yi hayata geçirmiş dahi olarak tanınıyor. Uzun bir zaman önce, 60'lı yıllarda, Utah Üniversitesi'ne girdiği dönemde başlayan sanal ortamda oyun yaratma isteği, geçen yıllar içerisinde bambaşka bir boyuta dönüşmüş durumda. Peki, Bushnell şu anda ne yapıyor?

L.A. Times'dan yayılan habere göre kendisi isimli ilginç bir program üzerinde çalışıyor. PBS için çekilen programın ana fikriniyse risk sermayesi oluşturuyor. Bir süredir üzerinde çalışılan yapım, Şubat ayında belgesel şeklinde yayınlanacak...

Sadece tek bir proje ile yetinmeyen Bushnell, bir de isimli kitabını piyasaya çıkaracağı gün için geri sayıyor. Jobs'u 1974 yılında çalışma ekibine alan Bushnell'in, Apple'ın efsane CEO için L.A. Times ekibine şeklinde yaptığı açıklamanın devamı bu kitabın içerisinde yer alacak. 

Resimlerle: Steve Jobs'u kovan 6 kişi!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.