Efsaneyi geri alma operasyonu

Bir dönemin efsane cep devinin yılan hikayesine dönen satışı, giderek daha da karışık bir hal alıyor

16 Ekim 2013, Çarşamba 15:00
A A
Efsaneyi geri alma operasyonu

Pembe diziye dönen BlackBerry efsanesi, yeni sürprizler ile devam ediyor. Firmanın, Fairfax Financial Holdings tarafından 4,7 milyar dolara satın alınmasının kararlaştırılmasından birkaç hafta sonra, firmanın kurucularından iki tanesi, firmayı geri satın almak doğrultusunda bir amaçları olduğunu açıkladılar.

BlackBerry firmasının toplamda %8 payına sahip olan ortak-kurucuları Mike Lazaridis ve Doug Fregin, firmayı geri almak yönünde keşif niteliğinde bir çalışma başlattılar. Eğer başlatılan bu çalışma başarılı olur ise, ikili, sahip olmadıkları hisseleri de satın alacaklar.

Eğer Fairfax'in, Kanadalı firmayı satın alma yolunda içeriden bir yola sahip olduğunu düşünüyor idiyseniz, bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Finansal analistlerin söylediklerine göre, Fiarfax'in BlackBerry'yi satın almak için yeterli parayı toplayabileceği konusu oldukça şüpheli. Öte yandan, yakında işlenen U.S. Securities and Exchange Commission raporuna göre, Lazaridis ve Fregin, Goldman Sachs ve Centerview Partners'ı finansal danışman olarak tutmuş durumdalar.

Geçtiğimiz haftanın sonlarında ise, Reuters'ın isi >CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...