Ege'de toplu istifa

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde dokuz oyla üçüncü olmasına rağmen dekan atanan Prof. Celal Artunç'a tepki görülmemiş boyuta vardı: Başhekim, fakülte ve yönetim kurulu üyeleriyle biri hariç bütün anabilimdalı başkanları görevlerinden istifa etti

27 Kasım 2009, Cuma 23:05
A A

EN AZ OYU ALDI

Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde görev süresi dolan Prof. Dr. Serhat Çınarcık’tan boşalacak dekanlık için geçen ay aday belirleme seçimi yapıldı. Prof. Dr. Çınarcık ile birlikte Prof. Dr. Necdet Erdilek ve Prof. Dr. Celal Artunç aday oldu. 85 öğretim üyesinden 60’ının oyunu Çınarcık, 16’sını Erdilek, 9’unu Artunç aldı. 17 Kasım’da toplanan YÖK Genel Kurulu, üç aday arasından dekanlığa en az oyu alan Celal Artunç’u atadı.

‘DEVAM EDECEKLER’

Fakültenin öğretim üyeleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu’nun desteği ile atandığı iddia edilen Prof. Dr. Artunç’a karşı tavır alarak, yalnız bıraktı. Öğretim üyeleri, sessiz direnişleri karşısında Prof. Dr. Artunç’un istifasını bekledi. Ancak beklenen istifa gelmedi. Bunun üzerine başhekim, fakülte kurulu, yönetim kurulu ile biri hariç tüm anabilim dalı başkanları istifa etti. Prof. Dr. Artunç, “Daha önce de pekçok kez olmuş şeyler. İstifalarını verdiler ama yenileri seçilinceye kadar görevlerine devam edecekler” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.