Eğitim - Kariyer Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi

Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi

Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi

Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okullarda görev almak üzere müracaat eden ve başvuruları kabul edilen Suriyeli aday öğretmenler için formasyon eğitimi başladı

İslahiye Geçici Eğitim Merkezi Eğitim Koordinatörü Kasım Tahiroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı organizesinde ve UNİCEF iş birliği ile Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki eğitim için başvuran Suriyeli 460 aday öğretmene 8 formatör öğretmen tarafından formasyon eğitimine başlandığını söyledi.

10 gün sürecek eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika verileceğini belirten Tahiroğlu, eğitimlerden geçemeyen ve sertifikayı almayanların ise geçici merkezlerde öğretmenlik yapamayacağını kaydetti.

Formasyon eğitimi alan Suriyeli Kimya Öğretmeni Teysir Bekri, "Kimya dersi öğretmeniyim. Biz burada formasyon dersleri alıyoruz. Bizlere faydası olacak derslerdir. Bu 4 maddeden oluşuyor. Bunlar sınıf yönetimi, ölçme değerlendirme, eğitime giriş ve eğitim psikolojisi. Burada amaçlanan özellikle Suriyeli öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları ve buradaki öğretmenlerin de bu formasyon dersini almalarıdır. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İHA

SIRADAKİ HABER