Eğitim ve sanat dostu Belediye

Kartal Belediyesi, çocuk ve gençlerin sanatsal yeteneklerini desteklemek için birçok çalışma yürütüyor

26 Nisan 2018, Perşembe 10:00
A A
Sevim BÜYÜKTAŞ DEMİR

‘Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ de bu çalışmaların ürünü. Burada piyano, gitar, keman, perküsyon, çello, flüt ve koro gibi pek çok branşta eğitim veriliyor.

6-12 yaş arası Kartallı çocuklar, bu akademide eğitim görüyor. Piyanist Prof. Dr. Cana Gürmen ve Kemanist Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın danışmanlık yaptığı akademinin öğrencileri birçok başarıya da imza atıyor. Bunlardan biri perküsyon grubunun, 1. Pera Perküsyon Yarışması’ndaki birinciliği oldu.

Çocukların eğitimine büyük önem veren Kartal Belediyesi, ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ projesiyle kreş sayısını da artırdı. Başkan Öz’ün göreve geldiği 2009’da bir olan kreş sayısı, 13’e yükseldi.

Belediyenin diğer önemli bir hizmeti de alerjik çocuklar için kreş projesi. Sadece alerjik çocuklar için hizmet verecek Mevhide İnönü Kreşi için Alerji ile Yaşam Derneği’yle iş birliği protokolü imzalandı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.