Eğlence hayatı durdu

Darbe girişimi, İstanbul gece hayatını olumsuz etkiledi

18 Temmuz 2016, Pazartesi 08:42
A A
Eğlence hayatı durdu

Milliyet Cadde'den Seçtin Şenvardar ve Emrah Akçaay'ın habaerine göre, şehrin popüler semtlerindeki pek çok mekanın kapıları açılmazken, lüks mağazalar da kepenk kapattı

KURUÇEŞME - ARNAVUTKÖY

İstanbul sosyetesinin  tercih ettiği mekanlardan   Blackk ve Sortie’de eğlenceden  eser yoktu. Kapısında kuyruklar oluşan işletmeler, sessiz  kalmayı tercih etti. Balık restoranlarıyla ünlü Arnavutköy de yaşanan olaylardan nasibini aldı. Normal şartlarda tıka basa  dolu olan mekanlar  sadece birkaç müşteriye hizmet sundu. Konuklarını Türk bayraklarıyla karşılayan restoranlar arasında Atlas Balık da vardı. 

BEYOĞLU - ASMALIMESCİT

Sinema, sergi, konser, parti ve eğlencelere ev sahipliği yapan  Beyoğlu ve Asmalımescit’te çok az insan vardı. Üyelere özel hizmet veren Soho House, kapılarını açmadı. Rakı - balık kültürünü yaşatan mekanlarda sessizlik  hakimdi.

KARAKÖY

Hayalet semte dönen Karaköy’de sokaklar  bomboştu. Karaköy’ün popüler mekanları Bej, Karaköy Lokantası, Mitte ve Mana gün boyu kapalı kaldı. Birkaç turistin objektiflere takıldığı semtte hayat durdu.

NİŞANTAŞI

Alışveriş ve eğlence sektörünün kalbinin attığı Nişantaşı, önceki günü sakin geçirdi. Özellikle hafta sonu akına uğrayan kulüp, bar ve restoranlar bomboştu. Atiye Sokak,  Reasürans Çarşısı ve Abdi İpekçi Caddesi’ndeki işletmeler günü zararla kapatırken; aralarında Prada ve Louis Vuitton’un da bulunduğu lüks mağazalar kepenklerini açmadı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.