Eğlence parkında yangın: En az 500 yaralı

Tayvan'da bulunan bir eğlence parkında henüz belirlenemeyen bir nedenle dün akşam saatlerinde çıkan yangının ardından meydana gelen patlamada, en az 500 kişi yaralandı

28 Haziran 2015, Pazar 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tayvan'da bulunan bir eğlence parkında henüz belirlenemeyen bir nedenle dün akşam saatlerinde çıkan yangının ardından meydana gelen patlamada, en az 500 kişi yaralandı.

Tayvan'ın başkenti Taipei kenti yakınlarında bulunan bir eğlence parkında dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

Tayvanlı yetkililer konuyla ilgili açıklamasında, olayın ana sahnenin arkasında meydana geldiğini bildirerek, patlamanın sahne arkasında bulunan tozun alev alması sonucu yaşanmış olabileceğini kaydetti.

Olayın ardından çok sayıda ambulansın sevk edildiğini belirten yetkililer, olayda 180'i ağır olmak üzere en az 500 kişinin yaralandığını ifade etti.

Yetkililer, uzun süre dumana maruz kalan yaraların bazılarının ise solunum problemi yaşadığını dile getirerek, konuyla ilgili soruşturmanın başladığını kaydetti.

Yetkililer, yangının meydana geldiği sıralarda sahne yakınlarında yaklaşık bin kişinin bulunduğunu bildirirken, itfaiye birimi açıklamasında ilk belirlemelere göre yangının ve patlamanın sahne yakınlarında bulunan toz nedeniyle meydana geldiğini belirtti.

Sahnede bulunan ışıkların ısınması sonucu patlamanın yaşanmış olabileceğini dile getiren yetkililer, yangının kısa sürede kontrol altına alındığını kaydetti.

Olaya tanık olan bir kişi, yangının ilk olarak sahnenin sol tarafında görüldüğünü bildirerek, başlangıçta olayı gösterinin özel bir parçası olarak düşündüğünü ancak daha sonra bir şeylerin ters gittiğini fark ettiğini bildirdi.

Yetkililer, New Taipei City Belediye Başkanı Eric Chu'nun soruşturma boyunca eğlence parkının kapalı kalmasını talimatını verdiğini söyledi. İŞTE O KORKUNç GöRüNTüLER İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alec Baldwin’n dahil olduğu ölümlü kazanın sorumluları belli oldu