Ekonomi3600 ek göstergede son dakika! Memur ve memur emeklisi dikkat! Ertelendi

3600 ek göstergede son dakika! Memur ve memur emeklisi dikkat! Ertelendi

3600 ek göstergede son dakika! Memur ve memur emeklisi dikkat! Ertelendi

3600 ek gösterge toplantısı ertelendi. 3600 ek gösterge emekli maaşlarıyla emekli ikramiyelerini yakından ilgilendiriyor. Yaklaşık 6,5 milyon memur ve memur emeklisi toplantının bu hafta yapılmasını bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika gelişmesini duyurdu.

Yaklaşık 6,5 milyon memur ve memur emeklisinin gözü bu hafta yapılması beklenen üçüncü 3600 ek gösterge toplantısındaydı. CNN Türk’ün edindiği bilgiye göre toplantı iş sağlığı ve güvenliği haftasına ilişkin devam eden programlar çerçevesinde ertelendi.

CNN Türk’ün edindiği bilgiye göre toplantı iş sağlığı ve güvenliği haftasına ilişkin devam eden programlar çerçevesinde ertelendi.

 3600 EK GÖSTERGEDE SON DAKİKA: TOPLANTI ERTELENDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu kapsamda başka programları olduğu ifade edildi. Toplantının da henüz netleşmeyen ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

3600 ek gösterge emekli maaşlarıyla emekli ikramiyelerini yakından ilgilendiriyor. Düzenleme hayata geçtiğinde emekli maaşları ve ikramiyelerinde artış olacak. Şimdilik düzenlemenin kapsamının öğretmen, hemşire, polis ve din görevlisini kapsaması bekleniyor.

Son olarak Memur-Sen ek göstergelerle ilgili hükümetten teklif beklediğini ifade etmişti.

EK GÖSTERGE, UNVAN VE DERECELERE GÖRE FARKLILIK GÖSTERİYO​​​​​​​R​​​​​​​

Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geliyor.
Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

SIRADAKİ HABER