EkonomiAile Destek Programı başvuru sonuç sorgulama sayfası! Aile Destek Programı paraları ne zaman yatacak?

Aile Destek Programı başvuru sonuç sorgulama sayfası! Aile Destek Programı paraları ne zaman yatacak?

Aile Destek Programı başvuru sonuç sorgulama sayfası! Aile Destek Programı paraları ne zaman yatacak?

Aile Destek Programı başvuruları 27 Haziran Pazartesi günü itibariyle başladı. İhtiyaç sahibi aileler başvurularını e-devlet üzerinden yapmaya devam ediyor. Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uygulama ile başvuruları kabul edilen vatandaşlara 12 ay boyunca ödeme yapılacak. Peki, Aile Destek Programı başvuru sonuçları açıklandı mı? Nereden sorgulanır? Aile Destek paraları ne zaman yatacak? İşte detaylar…

Aile Destek Programı başvuru sonuçlarına göre ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere aylık 450 TL ile 600 TL arasında değişen rakamlarda 12 ay boyunca ödeme yapılacak. Bu ödemelerin toplamı ise yıllık 5 bin 400 TL ile 7 bin 200 TL arasında olacak. Şimdi gözler geçtiğimiz hafta yapılan Aile Destek Programı başvurularına çevrildi. Başvuruları sonuçlarının nereden sorgulanacağı ve aile destek paralarının ne zaman ödeneceği yoğun şekilde araştırılıyor…

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Aile Destek Programı başvuru sonuçları başvuruların değerlendirilmesine göre belli oluyor. Vatandaşların e-devlet üzerinden yaptığı başvuru sırasında verdiği bilgiler ilgili kurumlar tarından teyit ediliyor ve kişinin ihtiyaç sahibi olduğu da böylelikle tespit edilmiş oluyor.

Aile Destek Programı başvuru sonuç sorgulama sayfası Aile Destek Programı paraları ne zaman yatacak

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Aile Destek Programı başvuru sonuçları yine e-devlet üzerinden sorgulanabilmektedir.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

AİLE DESTEK PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANAMAZ?

Adresi yurtdışında olanlar,

Adres gizliliği kararı olanlar,

18 yaşından küçük olanlar,

T.C. Vatandaşlığı olmayanlar

Son 15 gün içerisinde hanesinde herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusu bulunanların e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

AİLE DESTEK PARALARI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere verilecek aile destek paralarının ilk ödemesi Kurban Bayramı öncesinde yapılacak. Kurban Bayramı’nın 9 Temmuz Cumartesi günü başladığı göz önüne alındığında ödemelerin bu hafta içi yapılması bekleniyor.

NE KADAR PARA VERİLECEK?

Hane başına 450 TL ile 600 TL arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında destek verilmiş olacak.

 

 

SIRADAKİ HABER