Ekonomi Altın fiyatları 6 ayın zirvesinde! Son dakika: Altın fiyatları ne kadar? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatları 6 ayın zirvesinde! Son dakika: Altın fiyatları ne kadar? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatları 6 ayın zirvesinde! Son dakika: Altın fiyatları ne kadar? Gram altın fiyatları...

Altın fiyatları son dakika haberine göre yükselişe geçti. Ons altın 1842 dolardan 1890 dolara kadar yükseldi. Gram altının fiyatı 6 ay ayın zirvesine ulaştı. 1 gram altın ne kadar? Bugün altın fiyatları ne kadar? Döviz kurları bugün sakin bir başlangıç yaptı. Dolar kuru, yeniden 8,40'ın üzerine tırmandı. Dolar fiyatları ne kadar? Bugün dolar/TL, 8,37; euro/TL ise 10,21-10,22'lerden işlem görüyor. Döviz kurlarındaki volatilitenin de etkisiyle gram altın fiyatları yükseliyor. Fed toplantı tutanaklarında tahvil alımlarının azaltılma sürecinin planlanmaya başlanması küresel piyasalarda tedirginlik yarattı. İşte altın fiyatlarıyla ilgili son durum 20 Mayıs 2021...

Haftaya 1842 dolar seviyesinden başlayan ons altın 1890 dolar seviyesine kadar yükseldi. Gram altın da 6 ayın zirvesine ulaştı ve 510 lirayı geçti. Fed toplantı tutanaklarında önümüzdeki toplantılarda tahvil alımlarının azaltılma sürecinin planlanmaya başlanması gerektiğine değinildi. Bu durum da küresel piyasalarda tedirginlik yarattı.

ONS ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ

Küresel piyasalarda ons altın fiyatları yükselişe geçti. Hafta başından bu yana yükseliş trendinde olan ons altın 1842 dolardan 1890 dolara kadar yükseldi. Kısa sürede yüzde 3’e yakın yükselen ons altına paralel olarak gram altın tarafında da yükseliş yaşandı. Gram altın geçtiğimiz gün 510 lira seviyesine yükselerek 6 ayın zirvesine ulaşmış oldu.

ALTINDA KRİTİK DİRENÇ AŞILDI

Analistler tarafından 1875 dolar direnci ön plana çıkarılmıştı ve dün itibariyle bu seviye de aşılmış oldu. Altın analistleri, altın destekli borsa yatırım fonlarının toparlanmaya başlamalarının yukarı harekette etkili olduğunu belirtirken küresel piyasalarda dolar kurundaki gerilemenin de altın fiyatlarını tırmandırdığını açıklıyorlar.

DOLAR FİYATLARI NE KADAR? DOLAR FİYATLARI 20 MAYIS 2021

Dolar kuru geçtiğimiz hafta ani bir yükseliş yaşamıştı. Döviz kurları dünkü yükselişin ardından bugüne sakin bir başlangıç yaptı.

Hafta başındaki düşüşün bir kısmını geri alan dolar kuru, yeniden 8,40'ın üzerine tırmandı. Bugün dolar/TL, 8,37; euro/TL ise 10,21-10,22'lerden işlem görüyor.

FED TUTANAKLARI PİYASALARI RAHATSIZ ETTİ

Son Fed toplantısının tutanaklarının yön verdiği işlem gününde Avrupa 10 yıllıkları sakin seyrederken ABD 10 yıllık tahvil getirisi yaklaşık 5 puan yükselerek 1.69 seviyelerine ulaştı. Tutanaklarda bazı üyelerin önümüzdeki toplantılarda tahvil alımlarının azaltılma sürecinin planlanmaya başlanması gerektiğini açıklaması piyasaları rahatsız etti.

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR? GRAM ALTIN 500 LİRAYI AŞTI

Döviz kurlarındaki volatilitenin de etkisiyle birlikte gram altın fiyatları yükseliş gösteriyor. Gram altın hafta başından bu yana yüzde 3’ü aşkın değer kazandı.

SIRADAKİ HABER