Ekonomi Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar, tarihi belli oldu mu? (SSK, Bağ-Kur, Emekli sandığı)

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar, tarihi belli oldu mu? (SSK, Bağ-Kur, Emekli sandığı)

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar, tarihi belli oldu mu? (SSK, Bağ-Kur, Emekli sandığı)

Emekli bayram ikramiyesi hakkında araştırmalar Kurban Bayramı’na kısa süre kala yoğunluk kazandı. Bu yıl 9 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken emeklilerin gözü de bayram ikramiyesine çevrildi. Bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı’nda 1100 TL olarak ödenmişti. Dul ve yetim aylığı alanlara da ödenen emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı ve Kurban Bayramı ikramiyesinin ne kadar olacağı merak ediliyor.

2022 Kurban Bayramı ikramiyesi için artık sayılı günler kaldı. Bayram ikramiyeleri her yol bayramdan önceki hafta ödeniyor. Yaklaşık 5 milyon emekli, dul ve yetimin faydalandığı emekli bayram ikramiyesi özellikle Kurban Bayramı öncesi bayram alışverişi yapacaklar tarafından heyecanla bekleniyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar, tarihi belli oldu mu? İşte detaylar…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Emekli bayram ikramiyesi için yaklaşık 5 milyon hak sahibinin gözü hükümet tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Şu an içim bayram ikramiyelerinin en zaman yatacağına dair bir açıklama yapılmadı. Ancak her yıl ikramiyeler bayramdan önceki hafta içerisinde yatırılıyor.

Kurban Bayramı’nın 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacağı göz önüne alındığında emekli bayram ikramiyelerinin de 4 Temmuz Pazartesi gününden itibaren yatırılması bekleniyor.

2022 KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR?

2022 Kurban Bayramı ikramiyesinin ne kadar olacağına dair bir açıklama bulunuyor. Ancak Ramazan Bayramı’nda 1100 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı’nda da aynı şekilde ödenmesi bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİR?

Emekli bayram ikramiyesini,

  • SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri,
  • Şehit yakını,
  • Gaziler,
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
  • Geçici köy korucuları,
  • Şeref aylığı sahipleri,
  • Şampiyon sporcular,
  • Terörden zarar görüp aylık bağlanan siviller ile bunlardan yaşamını kaybedenlerin hak sahipleri alabiliyor.

İş kazası, meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri alanlara iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi veriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER