EkonomiHastaneye giden herkesi ilgilendiriyor! Randevu şartı kaldırıldı, 81 ile yazı gönderildi...

Hastaneye giden herkesi ilgilendiriyor! Randevu şartı kaldırıldı, 81 ile yazı gönderildi...

Hastaneye giden herkesi ilgilendiriyor! Randevu şartı kaldırıldı, 81 ile yazı gönderildi...

Koronavirüs salgınından dolayı devlet hastanelerinin polikliniklerinde randevusuz hasta bakılmıyordu. Sağlık Bakanlığı vatandaşların uzun süredir beklediği randevusuz muayene ile ilgili 81 ile genelge gönderdi. Salgın döneminde hastanelerdeki yığılmayı önlemek için getirilen randevu zorunluluğu kaldırıldı. Artık devlet hastanelerindeki polikliniklerde hem randevulu hem de randevusuz hasta bakılacak.

Devlet hastanelerinde randevulu muayene olma zorunluluğu kaldırıldı. Artık hem randevulu hem de randevusuz muayene olmak mümkün hale getirildi.

BAKANLIK NORMALLEŞME SÜRECİNE DİKKAT ÇEKTİ

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce “MHRS'de Poliklinik Muayene Randevuları” konulu resmi yazı tüm illere gönderildi. Sağlık Bakanlığı’ndan gönderilen yazı ile COVID nedeniyle uygulanmakta olan yalnızca MHRS sisteminden randevu alan hastalara muayene hizmetinin normalleşme sürecine geçilmiş olması nedeniyle hem randevusuz hem de randevulu hastalara bakılması şeklinde değiştirilmesi talep edildi.

ARTIK POLİKLİNİKLERDE RANDEVUSUZ HASTA BAKILABİLECEK

Yazıda, daha önce gönderilen "Poliklinik muayenelerinin sadece MHRS üzerinden randevu alınarak gerçekleştirilmesi, randevusuz hasta kabul edilmeyecek şekilde gerekli önlemlerin alınması” şeklindeki talimatın COVID-19 salgınında normalleşme sürecine geçilmiş olması nedeniyle artık "Bakanlığın hedefleri ve hastanelerin planlaması çerçevesinde randevulu ve randevusuz olarak poliklinik hizmetleri” şeklinde uygulanması gerektiği belirtildi.

Hastaneye giden herkesi ilgilendiriyor Randevu şartı kaldırıldı, 81 ile yazı gönderildi...

SIRADAKİ HABER