Sigorta Deprem bahanesiyle kasko yapmıyorlar

Deprem bahanesiyle kasko yapmıyorlar

Paylaş
Deprem bahanesiyle kasko yapmıyorlar

Bazı sigorta şirketlerinin deprem bölgesi dışında da kasko sigortası yapmaktan kaçındığıyla ilgili şikayetler artmaya başladı.

Sigorta firmalarının, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkım yaşanan 11 ilde işlem yapmama hakkı bulunduğunu kaydeden Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ancak yıkımın olmadığı illerde sigorta şirketlerinin, isteyen herkesin işlemini yapmak zorunda olduğunu vurguladı. Şahin, “Deprem olmamış, zarar görmemiş bir ilde deprem olma ihtimalinden dolayı kaskodan kaçınmaları doğru değil, bu yanlış. Sigorta şirketlerinin böyle bir hakkı yok” dedi.

Haberin Devamı

ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ

Bu konuda kanunda yasal düzenlemenin mevcut olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun bunu çok açık bir şekilde söylüyor. Diyor ki, satıcı ve sağlayıcı mal ve hizmet satan kişiler, kurumlar asla bunu satmaktan kaçınamazlar. Şu anda Kayseri’de deprem yok, Yozgat’ta deprem yok, Ankara’da deprem yok. Burada deprem olma riski var diye kasko yapmamak diye bir uygulama olamaz.” Şahin, böyle bir durumla karşılaşanların Hazine ve Maliye Bakanlığına ya da CİMER’e şikayette bulunması gerektiğini söyledi.

 

 

SIRADAKİ HABER