Sigorta TARSİM Azerbaycan’dan sonra Makedonya’ya da rol model oldu

TARSİM Azerbaycan’dan sonra Makedonya’ya da rol model oldu

Paylaş
TARSİM Azerbaycan’dan sonra Makedonya’ya da rol model oldu

Azerbaycan tarafından rol model olarak alınan TARSİM, Kuzey Makedonya’nın da gündeminde. Kuzey Makedonya yetkilileri, TARSİM ile işbirliği görüşmeleri için Türkiye’ye geldi.

Kuzey Makedonya Tarım, Orman ve Su Ekonomisi Bakanı Arianit Hoxha, Çevre ve Şehircilik Bakanı Naser Nuredini ile Kuzey Makedonya Türkiye Büyükelçisi Jon Ivanovski’nin de dâhil olduğu heyet ile TARSİM Genel Müdürlüğü’nde bir araya gelindi.

Haberin Devamı

TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Bekir Engürülü; Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Kamil Özdemir; TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal; Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel toplantıya katılım sağladı.

Program çerçevesinde, Türkiye’deki tarım uygulamaları, tarım sigortaları sisteminin yasal çerçevesi ile sistemin genel yapısı ve gelişimi hakkında genel bilgi verildi. TARSİM’in dünyada örnek gösterilen bir sistem olduğunu ifade eden Kuzey Makedonya’dan gelen heyet; sonraki dönemlerde yapılması planlanan işbirliği konusunda da karşılıklı istek ve kararlılıklarını dile getirdi.

Haberin Devamı
SIRADAKİ HABER