EkonomiTHY, ABD uçuşlarına Denver'ı da ekledi

THY, ABD uçuşlarına Denver'ı da ekledi

Paylaş
THY, ABD uçuşlarına Denver'ı da ekledi

Milli bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları (THY), 1988 yılında New York seferleri ile başladığı Amerika uçuşlarına 14’üncü nokta olarak Denver şehrini de ekledi.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, 130 ülkedeki 347’nci varış noktası olan Denver’a haftada 3 sefer düzenleyecek şirketin, 9 Temmuz itibarıyla da bu noktadaki seferlerini haftada 4’e çıkaracak. 3 Temmuz 2024’e kadar satın alınacak biletlerle 20 Temmuz 2024’e kadar İstanbul’dan Denver’a 787 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat edilebilecek.

Haberin Devamı

KEŞFETME FIRSATI

Hat açılışına özel değerlendirmede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şunları söyledi: “Amerika kıtasında uçuşlara ilk olarak 26 Ağustos 1988 yılında Brüksel aktarmalı New York seferleriyle başlamıştık. New York’a direkt uçuşlara ise 6 yıl sonra, 16 Temmuz 1994 yılında başladık. THY olarak bugün, Amerika’da Denver ile birlikte 14 noktaya direkt olarak uçmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yeni hat sayesinde misafirlerimiz başta İstanbul’un ve ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetme fırsatı bulacaklar” dedi.