Ekonomi Yeni düzenleme geliyor! Stokçular asıl şimdi yandı

Yeni düzenleme geliyor! Stokçular asıl şimdi yandı

Yeni düzenleme geliyor! Stokçular asıl şimdi yandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, asılsız haber yayanlar, propaganda ve manipülasyon yollarına başvuranlar ve sokaklarda fiyatlar artsın diye düşünen stokçulara yönelik cezaların artacağını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Stokçular asıl şimdi yandı! Yeni düzenleme geliyor Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, asılsız haber yayanlar, propaganda ve manipülasyon yollarına başvuranlar ve sokaklarda fiyatlar artsın diye düşünen stokçulara yönelik cezaların artacağını söyledi.

Yeni bir düzenlemenin işaretini veren Bozdağ "Türk Ceza Kanunu'nun 237'nci maddesinde fiyatları etkileme suçu ile 240 maddesinde topçuluğu düzenleyen maddeler de cezaların alt ve üst sınırını artıran yeni bir düzenleme götürüyoruz. Buna göre işçi ücretlerini veya besin ve mallarını değerinin artmasını sağlamak için asılsız haber yayanlarla ilgili ceza 3 aydan 3 yıla çıkıyor. Eskiden 3 aydan 2 yıla kadardı, şimdi bir yıldan üç yıla kadar olacak. Propaganda, manipülasyon yollarına başvurmak yoluyla olursa bu ceza yarı oranında artacak Eğer simsarlar, tellallar kamu görevi yapanlar telefondan artırılırsa yarı oranında daha artacak, sokaklarda fiyatlar artsın diye düşünen stokçular olduğunda aynı şekilde cezaları artırıyoruz." dedi.

SIRADAKİ HABER