Ekonomide kritik değişiklik! Ali Babacan geri dönüyor

Kulislere göre, kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. Ekonomi yönetiminde değişiklik bekleniyor

19 Temmuz 2017, Çarşamba 09:46
A A
16 Nisan referandumunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlenmesiyle birlikte gündeme gelen kabine değişikliği bir kez daha AK Parti kulislerini hareketlendirdi.
 

ALİ BABACAN GERİ DÖNÜYOR


Dünya'dan Canan Sakarya'nın haberine göre; Kulislerde kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. En önemli değişikliğin ise ekonomi yönetiminde olacağı ifade ediliyor. Ekonomi yönetimi için AK Parti kulislerinde Ali Babacan’ın ismi yeniden geçiyor. Ayrıca doğrudan vatandaşa dönük önemli icracı bakanlıklarda da değişikliğe gidileceği dile getiriliyor.
 

HÜKÜMET SÖZCÜSÜNÜN DE DEĞİŞMESİ GÜNDEMDE


Öte yandan, Hükümet sözcülüğünde de yeni bir görevlendirmenin gündemde olduğu belirtiliyor.  Kabine değişikliği, AK Parti kongresinin yapıldığı 21 Mayıs’tan bu yana kulislerde en çok konuşulan konu olurken, bu kez revizyona kesin gözüyle bakılıyor. Hükümetin yıl sonuna kadar olan 180 günlük yol haritasını ortaya koyacağı eylem planı açıklanmadan önce kabinedeki revizyonun gerçekleştirileceği ve yola yeni isimlerle devam edileceği dile getiriliyor.


Uzun zamandır yan yana görülmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ali Babacan,  Türkiye'nin en önemli günlerinden biri olan 15 Temmuz'dan önce cuma namazında biraraya gelmişlerdi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.