El bombaları yağmur gibi yağdı

Afyon'da mühimmat deposunun patladığı kışlaya yakın bölgelerin üzerine çok sayıda el bombası düştü

06 Eylül 2012, Perşembe 17:16
A A
El bombaları yağmur gibi yağdı

Afyonkarahisar’da dün akşam Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda 25 askerin şehit olduğu patlamada, kışlaya 500 metre uzaklıkta bulunan Ataköy Mahallesi ile Kışlacık köyünün kesiştiği noktadaki Çiflik Mevkii’ne çok sayıda el bombası düştü.

Mühimmat depolarının kapı kirişleri dahi patlamanın şiddetiyle yerinden fırlayarak tarlalara kadar uçtu. Tarlalara ulaşan kapı kirişlerinden biri de bölgede geçimini çiftçilikle sağlayan Veli Koç’un otomobilinin üzerine düştü. Koç’un otomobilin ön camı patladı ve tavanı çöktü. Gece patlama sesiyle irkildiklerini anlatan Veli Koç, "Bir anda evin çatılarına taşlar düşmeye başladı. El bombaları bahçeye, tarlaya yağmur gibi yağdı" diye konuştu.

Kışlacık köyünde yaşayan Kadir Bahçe (63) patlama anıyla ilgili verdiği bilgide, patlama sırasında yoğun bir ateş bulutu oluştuğunu,  evlerin camlarının kırıldığını, çatılara askeri mühimmat parçaları düştüğünü söyledi.

Evinin çatısında dört ayrı noktada delik oluştuğunu belirten Bahçe,  “Bazı elektrik telleri koptu. Köyde elektriksiz evler var. Evlerin çatılarında büyük çukurlar var. Bir an önce hasar tespit çalışmalarının yapılmasını istiyoruz” dedİ.

KÖY BOŞALTILDI, ARAMA VAR

Diğer yandan patlamanın olduğu kışlaya en yakın yerleşim yeri Kışlacık Köyü'nün tamamen boşaltıldığı, yakınlardaki yerleşim yerlerinin ara sokaklarına da girmeye izin verilmediği belirtildi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...