Ela gözlüler için 8 makyaj tüyosu

Ela gözlüler nasıl makyaj yapmamlı? Bu soru, çoğu zaman 'ela gözlere saç rengi' kısmından bile daha zordur. İri ela gözler, doğru makyajla çok daha anlamlı ve çekici bakışlar kazanabilir. Ela gözü yeşile çevirmek de sanıldığından çok daha kolay. Ela gözlü ünlülerin nasıl makyajlar yaptığını takip etmek, ela gözlüler için oldukça önemli. Çünkü bu şekilde trendler daha iyi takip edilebilir. İşte ela gözlüler için 8 makyaj tüyosu.

02 Eylül 2020, Çarşamba 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Koyu tonlar başrolde olmalı

Koyu tonlar başrolde olmalı

Ela gözlere en çok yakışan renkler genelikle koyu tonlardır. Dumanlı göz makyajı, gözleri ön plana çıkaran ve göz renginin daha belirgin olmasını sağlayan makyaj stillerinin başında geliyor. Özellikle koyu gri, siyaha yakın tonlar göz rengin ile mükemmel bir kontrast oluşturacaktır. Dumanlı göz makyajı yaparken alt kirpik dipleri de ince bir far uygulamalısınız. 

 Ela gözlülere en yakışan far renkleri

Ela gözlülere en yakışan far renkleri

  • Mor, mürdüm ve eflatun tonları, ela gözlerin yeşil tarafını belirgin olarak vurgular. Bu renk farların koyu tonları gözlerinizi yeşil gibi gösterebilir. Metal Grisi mat mürdüm rengi size çok yakışacaktır. 
  • Altın sarısı ve bronz tonlar ela göz rengine paralel renklerdir. Altın rengi far ve bronz tonları bir araya getirip denediğinizde gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz. Bir bronz renkli stik fara da mutlaka sahip olmalısınız.

  Renkli makyajdan korkmayın

Renkli makyajdan korkmayın

Ela gözlüler, renkli göz makyajı konusunda çekingen olmamalılar. Çünkü ela gözlere yakışmayan renk neredeyse yok. Canlı ve parlak göz makyajları ile gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Yeşil, mavi, turuncu, pembe, sarı.. Tüm bu renkler ela göz rengine çok yakışacak ve daha belirgin olmasını sağlayacak. Özellikle parti ve festival makyajlarında böyle canlı renkte göz makyajlarını deneyebilirsiniz.

 Eyelinerda renkli seçimler

Eyelinerda renkli seçimler

  • Morun kendini yoğun olarak gösterdiği eyelinerlar mavi ve ela gözlüler için capcanlı bir seçim. Enerjisi yüksek mor eyelinerı, göz kapaklarınıza uyguladığınızda göz renginizin nasıl ortaya çıkacağını göreceksiniz. Koyu mor en iyisi fakat daha açık tonlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Romantik bakışlara kavuşmanızı sağlayan bir diğer renk de deniz mavisi. Deniz mavisi, mavi gözlerle birlikte harika durduğu kadar ela gözlerde de aynı etkiyi yaratır. Gözünüzün altına ve göz kapağına uygulayacağınız ışıltılı deniz mavisi sizi farklı kılmaya yeter.

 Gözleri daha çekik göstermek için

Gözleri daha çekik göstermek için

Takma kirpik kullanmayı düşünebilirsiniz, gözleri oldukça büyük gösterirler, özellikle uç kısımlara doğru daha uzun olanlarından tercih ederseniz daha çekik gözlere de sahip olabilirsiniz. Takma kirpik seçiminizi doğal yapmanız önemli çünkü aşırı fazla ve dolgun gösteren takma kirpikler tam tersi etki yaratabilir.

 Peki ya makyajın geneli,?

Peki ya makyajın geneli,?

Mesela gözleriniz elaysa kahverengiyse siyah yerine kahve eyeliner kullanman bakışlarınızı yumuşatacaktır. Yanaklarınızı en çok bal, şeftali ve kayısı renklerinde allık ile renklendirebilir, dudaklarınızda ise pembe ve açık tonlarda rujlar ve parlatıcılar kullanabilirsiniz.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TikTok'taki evde güzellik ve bakım önerileri tehlike saçıyor