Elano in, Keita out!

Elano in, Keita out!

Galatasaray'ın transfer politikası Dünya Kupası sonrasında farklılık kazandı. Elano değere binerken, disiplinsiz hareketleriyle dikkat çeken Keita topun ağzında

28 Haziran 2010, Pazartesi 15:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Teknik direktör Frank Rijkaard, sezon bitiminde yönetime verdiği raporda Elano'nun değerini bulması halinde satıllabileceği görüşünü sunmuştu. Ancak Brezilyalı yıldızın Dünya Kupası'nda bambaşka bir kimliğe bürünmesi Rijkaard'ın fikrinin değişmesine neden oldu.

Elano'nun Brezilya Milli Takımı'nda hücuma dönük olarak farklı oynaması Rijkaard'ın bu oyuncu ile ilgili planlarının tamamen değişmesine neden oldu.

Hollandalı teknik adam sarı-kırmızılı yönetime gönderdiği mesajda, Elano'nun kesinlikle satılmamasını istedi ve Brezilyalı yıldızdan gelecek sezon farklı şekilde faydalanmayı düşündüğünü bildirdi.

ELANO'NUN MEVKİSİ DE DEĞİŞECEK

Geçen sezon Elano'ya çoğunlukla ön libero mevkinde görev veren Rijkaard böylece Brezilyalı yıldızın mevkisini de değiştirme kararı aldı. Ancak Elano'nun Brezilya Milli Takımı'nda sağ kanatta oynaması Galatasaray'da başka sarsıntılara neden olacak.

KEİTA'YA ALICI ARANIYOR

Rijkaard bu görüşü ile Elano'yu büyük bir olasılıkla Keita'nın bölgesinde oynatmayı düşündüğü öğrenildi. Ayrıca Rijkaard'ın yönetime verdiği raporda uygun fiyat bulunması halinde Keita'nın satılmasında sakınca olmadığı söylediği öğrenildi.

Bu arada sarı-kırmızılı kulüpten sızan haberlere göre Keita'ya, Fransa Lig 1 takımlarından teklifler var. Ancak başkan Adnan Polat'ın sportif direktör Adnan Sezgin'e verdiği talimatta Keita'nın 10 milyon Euro'dan düşük bir rakamdan kesinlikle satılmamasını ilettiği öğrenildi.

KADİR ÇETİNÇALI/İSTANBUL (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fazıl Say: Bu sefer yara çok derin