Elazığ'da Suriyeli'nin poşeti panik yarattı

Elazığ Valiliği'nin bulunduğu İzzetpaşa meydanında bir bankın altındaki şüpheli poşet, panik yarattı. Polis güvenlik önlemi alıp şüpheli poşeti imha etmeye çalışırken, ortaya çıkan Suriyeli sahibi içindeki kilimi çıkararak polise gösterdikten sonra çimenlere serdi. Polis ve vatandaşlar da rahat bir nefes aldı

07 Ağustos 2015, Cuma 19:19
A A
Elazığ'da Suriyeli'nin poşeti panik yarattı

Elazığ Valiliği yanında bulunan İzzetpaşa meydanında bir bankın altındaki şüpheli poşet panik yarattı. Valilik girişinin yan tarafındaki bankın altındaki şüpheli poşetin polise bildirilmesi üzerine, bögede önlem alındı.

Bu sırada vatandaşların içinde bulunan bir Suriyeli’nin poşetin kendisine ait olduğunu el hareketleriyle belirtmesi üzerine polisin yanına götürüldü. Ancak, Türkçe bilmeyen Suriyeli polise zor anlar yaşattı.

Polis, Arapça bilen ararken el işaretleri ile poşetin kendine ait olduğunu söyleyen Suriyeli Muhammed Feht, polisleri ikna edip yanlarından ayrılarak bank altındaki poşeti alıp içersindeki kilimi çıkardı.

Yanına gelen polislerle birlikte poşet incelendikten sonra Muhammed Feht kilimi çimenlere serdi. Vatandaşlar ve polis rahat bir nefes aldı. 13 çocuğu ve 3 eşinin olduğunu söyleyen Muhammed Feht, "Çocuklarıma ekmek topluyordum. İçinde üzerinde oturduğum kilimim bulunan poşeti ise kaybolmaması için bankın altına koymuştum" dedi.

Polisler tarafından kimlik kontrolü yapılan Suriyeli serbest bırakıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.