Kemerler değerleniyor: Elbiselere kemer dokunuşu yeniden kapıda

Bundan bir 10 sene önce kemersiz elbise satılmazdı hatırlar mısınız? Mağazalarda neredeyse elbisede bir kemer dokunuşu olurdu. Gardroplarımızda pantolonlarımızın kemerleri ayrı yerde, elbiselerimizin kemerleri hususi olarak ayrı yerde dururdu. Bu ufak dokunuş hem belimizi vurgulayarak bizi incecik gösterir hem de anında havamızı değiştirirdi. Ama son yıllarda azalarak bitti. Bir müjdemiz var, geri dönüyorlar.

18 Şubat 2021, Perşembe 10:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kıyafetinizi bölerek hareket katar

Kıyafetinizi bölerek hareket katar

Kemerinizi giydiğiniz kıyafetle aynı renk seçtiğinizde gösterişli tokalar ölçülü bir gösteriş yaratırken farklı renkler ise aksesuarınızın ön plana çıkmasını ve kıyafeti bölmenizi sağlayacaktır.

Anında farklı bir dokunuş

Anında farklı bir dokunuş

Eğer kemerleri sadece tamamlayıcı olarak kullanmayı seviyorsanız pantolonlarınızın üstüne daha bol parçalar giyerek, aksesuarınızı arada kendini belli eden hoş bir ayrıntı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kombinasyonunuz arasına canlı renklerde bir kemer eklemek ise farklı bir dokunuş yaratmanızı sağlayacaktır. Tıpkı Bella'nın yaptığı gibi.

Ciara bu işi biliyor

Ciara bu işi biliyor

Kalın tokalı geniş formlu kemerler sizi bir anda geçmişe götürürken günlük hayatta da yeniden kullanma isteği uyandırıyor. 


Aksesuar ihtiyacını karşılar

Aksesuar ihtiyacını karşılar

Diyelim ki giyindiniz süslendiniz, sıra geldi aksesuarlara. Bazen aksesuarlar konusunda ciddi bir tıkanıklık yaşarız. Makyajla, kıyafetle uyumlu aksesuarı bir türlü seçemeyiz. Kemerler, proporsiyonunuzu daha zarif hale getirmenin yanı sıra kombininizdeki aksesuar ihtiyacını da karşılar. 

Çoğu elbiseye yakışıyor

Çoğu elbiseye yakışıyor

Tipik bohem bir görünümü olan bu kemerler, son sezonda trendler arasında sıkça yer almaya başladı. Bu tarz örgülü deri kemerleri uzun tunik, maksi elbise ve kalem etekler gibi parçalarla takıldığında çok hoş bir görüntü yakalayabiliyorsunuz. Klasik kemerin görünüşünden sıkıldıysanız eğer hafif bir değişiklikle bu tarz örgülü kemerleri deneyebilirsiniz.

Her bohem elbisenin ihtiyacı

Her bohem elbisenin ihtiyacı

İnce kemerler özellikle yüksek bel pantolon ve eteklerinize şık bir hava katar. Ayrıca uzun, uçuş uçuş, bohem elbiselerinizde de belinizi vurgulamanız için ince kemerlere başvurmalısınız. Kemerle birlikte kıyafetinizde farklı bir etki ve şıklık oluştuğunu fark edeceksiniz. 

Kemer ve ayakkabı uyumuna dikkat

Kemer ve ayakkabı uyumuna dikkat

Kemerinizin ayakkabılarınız ile uyum içerisinde olmasına da dikkat edin. Tabii eğer işe giderken şık görünmek istiyor ya da daha klasik bir stile sahip olmaktan hoşlanıyorsanız… Gerek renk gerek doku olarak ayakkabınızla aynı tonlarda bir kemer modeli seçin. Eğer daha cesur ve iddialı bir stil yaratmak istiyorsanız uyumsuzluğun tadını çıkarabilirsiniz tabii!

Gömlek elbiselerin vazgeçilmezi

Gömlek elbiselerin vazgeçilmezi

Özellikle gömlek elbiselerinizi tamamlayabileceğiniz bu aksesuarları tıpkı zincir kemerler gibi çoklu tercih edebilirsiniz. Hırka ve kazaklarla da uyumlu hareket edecek deri kemerleri mutlaka aksesuar listenize dahil edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (18 Şubat 2021)