Elektrik dağıtan firma işleri biraz hızlandırsın

Karabük’te elektrik, elektronik malzemeleri satan, tamir yapan ve aynı zamanda inşaatlara elektrik hattı da çeken bir firmanın sahibi Erol Çetinkaya (42)

23 Temmuz 2018, Pazartesi 01:25
A A

Çıraklıktan başlayarak 14 yaşından beri bu işin içindeymiş. Erol Bey; “Şükürler olsun, çorbamızı kaynatıyoruz. Ben dahil, 6 kişinin Bağ Kur’unu ödüyorum. Primler biraz yüksek. Ticaretin yürümesi için, indirilmesi gerek. Kira ve stopajı da ekleyince zorlanıyorum” dedi.

DİKKATE ALMIYORLAR

Erol Çetinkaya; “Benim en büyük sıkıntım, buranın elektriğini dağıtan kuruluşun personeliyle ilgili. Oralarda yürüyen birtakım işlerim var, kanun çerçevesinde bize yardımcı olmuyorlar. Biz usulsüzlük değil, İşin hızlanmasını istiyoruz. Çünkü işini yaptığımız vatandaş veya iş yeri, elektriğinin bir an önce bağlanmasını istiyor. Bazen müşteriyle ilgili oraya bıraktığımız resmi dosya bile kayboluyor. Sıkıntılarımı amirlerine dahi bildirdim ama, pek dikkate alınmadı” diyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.