Elektronik kitap Amazon'a yaradı

İnternet üzerinden alışveriş sitesi Amazon, geçen yılın dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre kârını yüzde 71 oranında artırdı

29 Ocak 2010, Cuma 15:09
A A
Elektronik kitap Amazon'a yaradı

Fransız Le Monde gazetesinde yer alan haberde, bu artışta elektronik kitap kindle’ın etkili olduğu belirtilerek, Noel dönemi satışlardan da yararlandığı ifade edilen Amazon’un kârının 384 milyon dolara ulaştığı kaydedildi. 2008 yılı son çeyreğinde şirket 225 milyon dolar kâr etmişti.

Şirket dördüncü çeyrekte satışlarını yüzde 42 oranında artırarak 9.519 milyar dolar ciro elde etti. Şirketin cirosu geçen yıl ise bir önceki yıla göre yüzde 28 artarak 24.509 milyar dolara ulaştı.

Şirket satışlarını geçen yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre de yüzde 43 oranında artırmıştı. Şirketin Genel Müdürü ve Kurucusu Jeff Bezos yaptığı açıklamada, milyonlarca gencin artık elektronik kitap kindle’a sahip olduğunu ve 10 klasik kitaba karşılık 6 elektronik kitap satıldığını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.