'Elif Sarı' adlı Instagram hesabını kullanan şahıs yakalandı! Kimliği herkesi şaşırttı

'Elif Sarı' adlı Instagram hesabını kullanan şahıs yakalandı! Kimliği herkesi şaşırttı

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada bir bebek ile uygunsuz görüntü ve mesajlar paylaşan "Elif Sarı" adlı Instagram hesabını kullanan şahsın gözaltına alındığını açıkladı. Instagram hesabını kullanan kişinin Y.E. isimli bir erkek olduğu ortaya çıktı.

25 Ağustos 2020, Salı 17:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya hesabında bebeği olduğu iddia edilen çocukla birlikte fotoğraf çektirip, müstehcen fotoğraflar ve mesajlar paylaşan Elif Sarı, hakkında soruşturma başlatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden kişi" için ivedilikle takip başlatıldığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı: Hesabı kullanan erkek şahıs yakalandı 

İçişleri Bakanlığı, kucağında bebeği bulunan kadının uygunsuz fotoğrafları ile mesajların sosyal medyada paylaşılması ile ilgili açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, "Sosyal medya platformu Twitter'da, #elifsaritutuklansin' etiketi ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmalar neticesinde; söz konusu fotoğrafları paylaşan @elif.antplii isimli/rumuzlu Instagram hesabını kullanan Y. E. isimli erkek şahıs, Gaziantep ilinde yakalanarak hakkında adli işlemler başlatılmıştır.

Bahsi geçen hesaptaki şahısların yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşayan şahıslar oldukları, dolayısıyla konunun ülkemizle bir bağlantısının bulunmadığı anlaşılmıştır. Y. E. isimli şahsın bu görüntüleri sosyal medya üzerinden elde ederek ülkemizde yaşandığı algısı yaratmak amacıyla paylaştığı belirlenmiştir" denildi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da beklenen kar yağışı için tarih verildi