Elleri Kullanmadan Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor!

Gelişen e-ticaret ve ticaret faktörleri markaları ve işletmeleri daimi olarak ödeme işlemlerini kolaylaştırarak müşteri yakalama olgusuna doğru itiyor

05 Mart 2016, Cumartesi 02:12
A A
Elleri Kullanmadan Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor!

Tüketicilerin gün içerisine cüzdan içinde kart, para ve benzeri cisimleri aramaları hem ticareti yavaşlatıyor hemde sirkülasyonu azaltıyor. Dolayısıyla tüketicilere kartları, paraları ve cüzdanları yanında olmadan tamamiyle tüm bankalar ve işletmeler için ortak bir havuzda toplanacak elleri kullanmadan ödeme yapma imkanı sunacak bu sistem, önümüzdeki günlerde test edilmeye başlanacak. Ticaretin hareketlendirilmesi ve evrenselleştirilmesi noktasında ki bu yatırım, hayli ses getirecek gibi duruyor.

 

 

Sistem ise şöyle işleyecek. Kullanıcıların veya tüketicilerin ortak bir havuzda fotoğrafları, banka hesapları veya belirledikleri sistem içi hesap bilgileri yer alacak. Bu hesap içerisinde kullanıcılar daha öncesinde ve sonrasında ödeme yapma imkanına sahip olacaklar.Ayrıca tüm bu işlemler Google koruması ve güvencesi altında gerçekleşecek. Elleri kullanmadan ödeme yapma dönemi olarak adlandırılan bu dönem, kişilerin kredi kartlarına da entegreli olarak çalışabilecek.

Özellikle çocuklu anneler ve gün içerisinde sıklıkla kartlarını veya cüzdanlarını bir yerlerde unutanlar için çok sevindirici bir gelişme olan elleri kullanmadan ödeme yapma yöntemi şimdiden oldukça büyük ilgi görmüş durumda.

 

Apple ile FBI Arasındaki Kavga Büyüyor!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.