Elma sirkesi saç dökülmesini önler mi?

Elma sirkesinin muhtemelen bağırsaklarınıza nasıl fayda sağladığını ve genel sağlığınızı nasıl iyileştirdiğini duymuşsunuzdur. Peki aynı zamanda güçlü bir güzellik bileşeni olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle saçlarınız söz konusu olduğunda elma sirkesinden yardım aldığınız için pişman olmayacaksınız. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım… /ÖZEL

12 Ocak 2022, Çarşamba 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saçınızda elma sirkesi kullanmak, keskin kokusu nedeniyle kulağa pek çekici gelmeyebilir. Ancak saçlarınız için neler yapabileceğini okuduktan sonra, farklı hissedebileceğinizi düşünüyoruz.

Elma sirkesi, saçınızın ve saç derinizin pH'ını yükseltmeye yardımcı olabilecek asetik asit açısından zengindir. Saç derisinde dengeli bir pH, daha sağlıklı saç kökleri, yağsız ve olabildiğince parlak saç tellerini sağlar. Daha sağlıklı saç kökleri, saç dökülmesine ve incelmesine neden olabilecek kir birikme olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.

ANTİBİKROBİYAL BİR GIDA

ANTİBİKROBİYAL BİR GIDA

Elma sirkesi aynı zamanda doğal bir antimikrobiyaldir ki bu da onu saç deriniz için harika yapan başka bir şeydir. Bakteri ve mantar gibi zararlı mikroplar saç köklerini tıkayarak saç tellerinin dökülmesine ve saçın daha ince görünmesine neden olabilir. Saç derisini elma sirkesi ile basit bir şekilde durulamak, bu mikroplarla savaşmaya ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olabilir. Hatta kimileri elma sirkesinin kafa derisi enfeksiyonlarına ve kepeklere yardımcı olabileceğini söylüyor!

SAÇ İÇİN ELMA SİRKESİ NASIL KULLANILIR?

SAÇ İÇİN ELMA SİRKESİ NASIL KULLANILIR?

Saçınız için elma sirkesi kullanmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, elma sirkesini suyla seyreltmek ve duşta doğrudan saç derisine ve saç uçlarına dökmek ya da bir sprey şişesi kullanarak saç derinize ve saçınıza sıkmaktır. Elma sirkesini saçınıza kullanmak istiyorsanız, bir bardak suya 3 ila 5 yemek kaşığı elma sirkesi eklemeniz yeterlidir. Saçınıza sürdüğünüz karşımı 10 dakika bekletip ardından soğuk suyla durulayın.


TEST YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

TEST YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Her zaman olduğu gibi, olumsuz reaksiyonları kontrol etmek için cildinizde bir yama testi yapın. Sirkenin kokusu sizi rahatsız ediyorsa, karışıma en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla eklemeyi deneyin!


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahveye badem ezmesi eklemek gençleştiriyor