Elmacık kemikleri makyajla nasıl belirginleştirilir?

Elmacık kemikleri kadın yüzünde en feminen noktalardan biridir. Feminen bir görünüm için yapacağınız ilk iş elmacık kemiklerinizi belirginleşmektir. Botoks ve enjeksiyon dolguları elmacık kemiği belirginleştirmede etkili yöntemler olmasa da makyaj da bir diğer yöntemdir. Elmacık kemiklerini makyajla belirginleştirmek sandığınız kadar zor değil. Bir bronzer, bir allık ile istediğiniz belirgin elmacık kemiklerini elde edebilirsiniz.

15 Nisan 2021, Perşembe 14:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Makyaj bazını atlama

Makyaj bazını atlama

Öncelikle cildinle uyumlu bir makyaj bazı seçin. Bu adım çok önemli, çünkü makyajın gün içerisinde bozulursa, yarattığın yeni yüz hatları duruşunu kaybeder. 


 Elmacık kemiklerini fırçayla bul

Elmacık kemiklerini fırçayla bul

Elmacık kemiklerinizin bitiş noktasını bulmalısınız. Bu işlemi parmağınızla bastırarak yaparsanız fondöteninizin bozulmasına neden olabilirsiniz. Ancak fırça yöntemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  • Fırçayı elmacık kemiklerin en tepe noktasından başlayarak aşağıya doğru yuvarlayın. 
  • Fırçanın işaret ettiği girintili kısma, kulak hizasından başlayarak dudak kenarlarınızın yakınına doğru ince bir çizgi halinde stick fondöten sürün. 
  • Fondöteni uyguladıktan sonra, fırça yardımıyla yukarı-aşağı hareketlerle iyice dağıtın. (Bunu yaparken çizgi görünümünü korumaya da özen göstermelisiniz.) 

Ürünü güzel dağıt

Ürünü güzel dağıt

Sıra geldi elmacık kemikleri üzerinde çalışmaya. Bu noktada ihtiyacın olan ilk ürün, cildinden bir ya da iki ton koyu bir kontür. Bu kontürü gölgelendirme yapmak için kullana. Kemiğin altındaki hat boyunca kontür uygulayarak ilerle ve sonrasında ürünü bir makyaj fırçası ile güzelce dağıt. Eğer dağıtma işlemini yapmazsan yapay bir görüntü oluşabilir. Bu nedenle fırça kullanımı çok önemli. 

 Kontür ürünün yoksa

Kontür ürünün yoksa

Eğer yanında kontür ürünü yoksa bu adımda ten renginden koyu bir fondöten ya da kapatıcı da kullanabilirsin. 

 Allık için doğru yeri bul

Allık için doğru yeri bul

Allığı uygulama aşamasına geçmeden önce elmacık kemiklerinizin en tepe kısmını belirlemelisiniz. Dudaklarınıza önce öpücük şekli vermeniz ve ardından geniş bir şekilde gülümsemeniz bu konuda yardımcı olacaktır.

Allık da kontür kadar önemli

Allık da kontür kadar önemli

Yüze sıcak ve enerjik bir görünüm veren allıklar, aynı zamanda elmacık kemiklerinin daha belirgin bir şekilde öne çıkmasını sağlıyor. Ancak bunun için ışıltılı allıkları seçmelisin. Böylece allığın ışığı yansıtması sayesinde elmacık kemiklerinize çıkık bir görünüm verebilirsin. Sonrasında allığı kulağın üst köşesinden başlayarak, çene hattına paralel olacak şekilde elmacık kemiğine kadar olan bölgeye uygulamalısın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Makyaj yapmayı tamamen bıraktığımızda yaşayabileceğimiz 7 durum