Elon Musk'ı kullanarak milyon dolarlık bitcoin çaldılar: Musk ve bitcoin arasındaki ilişki

Elon Musk'ı kullanarak milyon dolarlık bitcoin çaldılar: Musk ve bitcoin arasındaki ilişki

Elon Musk ve bitcoin arasındaki ilişki uzun zamandır tartışılan bir konu. Hatta Bitcoin'in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun da SpaceX’in kurucusu Musk olduğu iddia ediliyor. Peki Musk’ın bitcoin hayranlığı gerçekte nereden geliyor ve kripto parayı savunmasının arkasında ne yatıyor?

15 Temmuz 2020, Çarşamba 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz Ocak ayında Musk'un Bitcoin hakkında attığı tweet kripto topluluğunda ve çeşitli sosyal medya platformlarında viral olmuştu. Musk attığı tweette “Bitcoin benim anahtar kelimem değil” ifadelerine yer vermişti.

Aslında Elon Musk attığı tweetl’erde latife yapıyor. Musk’ın bir miktar kripto para ve blokzincir hayranı olduğu biliniyor.

“ARK Invest” podcastinin bir bölümünde Musk, yatırımcı Cathie Wood'a, Ethereum ve bazı kripto paraların değerli olduğunu ve Bitcoin’in yapısının “oldukça parlak” olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Musk, 0.25 Bitcoin’e (BTC) sahip olmasına rağmen, kendini doğrudan kripto alanına dahil etmedi. Buna ek olarak Dogecoin (DOGE) hakkında birçok kez olumlu konuştu ve varlığın bir numaralı kripto varlık seçimi “olabileceğini” söyledi. Twitter’daki şaka yollu yapılan bir ankette, kripto topluluğu Musk’ı varlık için en iyi CEO adayı olarak belirlemişti. 

Emre Aksoy'un YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evrende yalnız değiliz