Elvis Presley'nin evinde 100 dolarlık sanal tur

Rock’n roll efsanesi Elvis Presley’nin ABD’nin Memphis kentindeki ‘Graceland’ isimli evi sanal ziyarete açılıyor. Dünyaca ünlü yıldızın mezarının da bulunduğu malikanede iki saatlik sanal turun bedeli ise 100 dolar. Graceland, ABD’de Beyaz Saray’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci ev.

17 Ocak 2021, Pazar 13:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rock efsanesi Elvis Presley'nin Memphis kentindeki Graceland isimli evi sanal ziyarete açılıyor. ABD’de Beyaz Saray’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci ev olan Graceland'de 2 saatlik sanal turun bedeli 100 dolar.

Ziyaretçiler, sanal turda ayrıca Presley’nin özel jetini de inceleyebilecek.

Graceland'deki sanal tur şimdilik 27 Ocak, 25 Şubat ve 25 Mart tarihlerinde yapılacak. Ancak sanal ziyaret etkinliğinin sayısının artırılması hedefleniyor.

Ünlü malikaneye yılda 500 bin ila 700 bin arasında ziyaretçi geliyor. Pandemi Graceland ziyaretlerinin de aksamasına neden olduğu için yöneticiler sanal tur fikrini hayata geçirdi.

Elvis Presley, 1957'de 22 yaşındayken Graceland'i 102.500 dolara satın almıştı. 16 Ağustos 1977'de henüz 42 yaşındayken hayata gözlerini yuman Elvis'in mezarı da Graceland'de. 27 yaşında trajik bir şekilde hayatına son veren Elvis'in torunu Benjamin Keough da Elvis'in yanına gömüldü.

Ünlü malikane 1982'den beri müze olarak işletiliyor.

Sanal turda Elvis Presley'nin kıyafetleri ve özel jetini görmek de mümkün olacak. Sanal tur boyunca bir rehber, ziyaretçilerin sorularını yanıtlayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Soğuğu iliklerinize kadar hissedeceksiniz: Kış mevsiminde geçen 10 enfes film