Emekli hayırseverden belediyeye ambulans

Emekli hayırseverden belediyeye ambulans

Emekli hayırseverden belediyeye ambulans

30 Kasım 2019, Cumartesi 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mustafa ERCAN/MERSİN (DHA) – MERSİN’de yaşayan emekli hayırsever Yaşar Arıkan, tutumlu yaşamından arttırarak oluşturduğu birikiminden, Yenişehir Belediyesi’ne bir ambulans alarak bağışladı.
Emekli Yaşar Arıkan, tüm birikiminin büyük bölümünü gözden çıkararak vatandaşların kullanımı için Yenişehir Belediyesi’ne bir ambulans bağışladı. Yenişehir Belediyesi önünde hayırsever Yaşar Arıkan’a belediye başkanı Abdullah Özyiğit tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.
Belediye Başkanı Özyiğit, Arıkan’a göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, "Yaşar Arıkan ağabeyimiz ile uzun yıllara dayanan bir hukukumuz var. Kendisi emekli askerdir. Bir gün beni arayarak, 'Ben birikimimi halkımıza bağışlamak istiyorum' diyerek belediyemize bir ambulans bağışladı. Bu ulvi davranışından ötürü Yaşar Arıkan ağabeyimize çok teşekkür ederim" dedi.
Başkan Özyiğit, dayanışmayı toplumun her katmanında göstermek gerektiğini ifade ederek, "Dolayısıyla bugünün koşullarında vardan vermek çok kolaydır. Çoktan bir bölümünü vermek de kolaydır. Ama ben biliyorum ki çok fazla olmayan belli bir birikiminin büyük bölümünü bugün belediyemize ve Yenişehir halkına hediye etmekten, onların yaşamına katkı sunması için vermekten çekinmeyen bu yüce gönüllü insanı sizlerin huzurunda tebrik etmek istiyorum.  Yaşar Arıkan’ın bu ulvi davranışını toplumun her kesimine yaymak amacıyla meclisimize, Yaşar Arıkan ağabeyimizin adının bir belediye girişimi ya da parkımızda yaşatılmasını öneri olarak getireceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ÇBK, yeni başarılara yelken açıyor