Emekli ikramiyesi 2021 son dakika! Emekli bayram ikramiyesi zammı bekleyenler dikkat: 2020 lira ödenecek

Emeklilerin 2021'de ödenecek emekli ikramiyeleri zamlı olacak. Emekli maaşı alan yaklaşık 13 milyon emekliye ve vefat eden sigortalıların hak sahiplerine, emekli ikramiyesi enflasyon farkı yansıtılarak ödenecek. Enflasyon farkı yansıtılan emekli maaşları 1.100 TL olarak yatırılacak. Emekliler Temmuz ayında bir zam daha alacak. Emekliler iki bayramda 2.200 TL ikramiye alacak. İşte emeklilere bayram ikramiyesi ve emekli maaşları ile ilgili son dakika haberi...

02 Mayıs 2021, Pazar 09:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Enflasyon farkı yansıtılan emekli ikramiyesi 1.100 TL olarak ödenecek. Böylece emekliler iki bayramda 2.200 TL ikramiye almış olacaklar.


Yeni Asır'dan Faruk Erdem'in ilgili yazısı şöyle; Yaklaşık 13 milyon emekliye ve vefat eden sigortalıların hak sahiplerine bu yıl ödenecek emekli ikramiyeleri zamlı olacak. Enflasyon farkı yansıtılan emekli ikramiyesi 1.100 TL olarak ödenecek.


Böylece emekliler iki bayramda 2.200 TL ikramiye almış olacaklar. Bu noktada emekli ikramiyelerinin her 6 ayda enflasyon oranında artıp artmayacağı merak edilen konular arasındaydı. Bu konuyla ilgili bir yasal düzenleme yapılarak zam netleştirilmiş oldu.


YASA MADDESİNE EKLENDİ

YASA MADDESİNE EKLENDİ

7318 Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 14. Maddesine eklenen bir düzenleme ile emekli ikramiyeleri 1.100 TL olarak kesinleştirilmiş oldu.

Bundan sonra herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde bu düzenlemeye göre emekliler her yıl iki ikramiye olarak 2.200 TL almış olacaklar.


EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

Emekli ikramiyesi, SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara yani emekli maaşı alanlara ödenecek.

Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerden vefat etmiş olanların hak sahiplerine Ramazan Bayramı 13-15Mayıs tarihlerine ikramiyesi ödenecek. verilecek.


EMEKLİ İKRAMİYESİ BAŞVURU

EMEKLİ İKRAMİYESİ BAŞVURU

Emekli ikramiyesi için herhangi bir başvuru gerekmiyor. Bu ödemeler maaş alınan hesaplara otomatik olarak yatırılacak.

Ramazan Bayramı ikramiyesinin Mayıs'ın ilk haftası ödenmesi için hazırlık yapılıyor. Tam tarihi Çalışma Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde duyurması bekleniyor. 


KİM, NE KADAR ALACAK?

KİM, NE KADAR ALACAK?

Emekli: 1.100 TL, Ölüm aylığı (% 75): 825 TL, Ölüm aylığı (% 50): 550 TL, Ölüm aylığı (% 25): 275 T


EMEKLİLERE TEMMUZ'DA ZAM VAR

EMEKLİLERE TEMMUZ'DA ZAM VAR

Emekliler ve memurlar Temmuz ayında ise yılın ikinci zammını almış olacaklar. Ocak'ta yapılan 8.6'lık zamdan sonra Temmuz'da da oluşacak 6 aylık enflasyon verisine göre maaşlar artırılacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri 6 aylık enflasyon oranında zam alırken memurlar ve memur emeklileri ise toplu sözleşme zammına ilaveten enflasyon farkını da alacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Üzüm yaprağına ihracat talebi yağıyor, yeni gelir kapısı