Emekli promosyon şartları neler? İşte tüm detaylar...

Emekli promosyon şartları neler? İşte tüm detaylar...

Emekli promosyonları Mart ayı itibariyle ödenmeye başlanacak. Milyonlarca emekli, maaşlarına ek olarak promosyon ödemesi alacak. Peki, emekli promosyon şartları neler? Kimler emekli promosyonundan faydalanacak? İşte detaylar…

 

28 Şubat 2017, Salı 16:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Milyonlarca emekli, promosyon almak için gün sayıyor. Emekli maaşı ödeyen bankalar, mart ayı itibariyle emekli promosyon ödemelerine başlayacak.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı ödeyen bankaların 2017 Mart ayı itibariyle emekli promosyon ödemelerine başlayacağını, 3 yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300-450 TL aralığında ek ödeme yapılacağını açıkladı.  Emekli promosyon şartları neler?

İşte emekli promosyon şartları…


EMEKLİ PROMOSYON ŞARTLARI


Emekli promosyonu alan kişiler promosyon almak istedikleri bankadan hesaplarını 3 yıl boyunca taşımayacak. Daha önce otomatik ödeme talimatı ve kredi kartı gibi şartlar bulunuyordu. Bunlar kaldırıldı. Emeklilerin promosyon alabilmek için sadece banka ile sözleşme imzalaması yeterli olacak.
 

EMEKLİ PROMOSYONLARI NE ZAMAN YATACAK?Emekli promosyon ödemeleri tarihleri belli oldu. T.C. Kimlik Numarası'nın son hanesi 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenler Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini gerçekleştirebilecek. Belirlenen takvime göre ise T.C. Kimlik Numarası'nın son hanesi 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini gerçekleştirecek. Promosyon işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen emeklilerin belirlenen takvime uygun olarak hareket etmeleri ile de oluşabilecek muhtemel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne geçilmesi hedefleniyor.
 

400 BİN EMEKLİYE PROMOSYON ÖDENDİ


Emeklilere promosyon ödeme sürecine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan ilk banka olan Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, “Emekli müşterilerimiz için sistemsel alt yapı ve süreçlerin ivedilikle hazır hale getirilmesi sağlanmış ve 20 Şubat 2017 tarihi itibariyle fiili olarak emekli maaş promosyon ödeme sürecini başlatan ilk banka Ziraat Bankası olmuştur. Bu süreçte, emekli müşterilerimiz sadece şubelerimizden değil, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden de maaş promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedirler. Ek olarak emekli müşterilerimize çağrı merkezimizden ve internet şubemizden taahhütname verme imkanı sunulmuştur” denildi. Şu ana kadar 400 bini aşkın emekliye promosyon ödemesi gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ile işlemlerini gerçekleştiren emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin takvim SGK ile yapılan anlaşma ile belirlendi.
 

EMEKLİLER NE KADAR PROMOSYON ALACAK?


Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart itibariyle başlıyor. Peki, emekli promosyonlarında kim ne kadar alacak? Emeklilere maaşlarına ek 300-450 TL arası promosyon ödemesi yapılacak. Maaşı 1000 liranın altında olan 2.3 milyon emekliye 300 lira, 1000-2000 lira arası olan 8.5 milyon emekliye 375 lira, 2000 lira üzerinde olan 791 bin emekliye 450 lira promosyon ödenecek. Bankalara gidip promosyon sözleşmesi imzalamayana promosyon verilmeyecek.
 

EMEKLİ PROMOSYONU VEREN BANKALAR HANGİLERİ?


Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT emekliye promosyon verecek.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sakarya Gaz Sahası’nda doğal gaz çıkarmak için kuyu testleri başlıyor