Emekliler maaş hesabını kontrol etsin!

Emekliler maaş hesabını kontrol etsin!

Kurban Bayramı tatili nedeniyle öne çekilen SSK ve Bağ-Kur emekli maaş ödemeleri bugünden itibaren verilmeye başlıyor

08 Eylül 2016, Perşembe 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TEK NUMARALAR BUGÜN

9 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisi, normalde maaşlarını her ayın 16’sı ile 28’i arasında alıyor. Maaş ödemelerinin erkene çekilmesiyle, SSK ve Bağ-Kur emeklileri bayrama maaşı cepte girecek. Ancak kim ne zaman maaş alacağını kestiremiyordu. SGK’nın konuya ilişkin yaptığı açıklamaya göre; SSK ve Bağ-Kur’dan emekli, dul ve yetim gelir/aylığı alanların Eylül dönemi gelir/aylık ödemeleri, tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5, 3 ve 1 olanlara yani son numarası tek olanlara bugün (8 Eylül) yapılacak.

MEMURLAR DA RAHATLAYACAK

Emekli kartı üzerinde yazan tahsis numarasının son rakamı 8, 6, 4, 2 ve 0 yani çift olanlara da yarın (9 Eylül) maaş ödemesi yapılacak. Emekliler maaşlarını bankaların ATM’lerinden ya da şubelerden çekebilecek. Memurlara da maaş günleri olan 15 Eylül’ün Kurban Bayramı’nın son gününe denk gelmesi nedeniyle, erken ödeme yapılacak. Memur emeklileri ise maaşlarını 1-5 Eylül tarihleri arasında almıştı. Böylece yaklaşık 14 milyon emekli ve memura bayram öncesi maaş ödemeleri yapılmış oldu.

PİYASAYA HAREKET KATACAK

Emekli ve memur maaş ödemelerinin bayram öncesine çekilmesi, esnafı sevindirdi. Esnaf, erken ödemenin piyasaları hareketlendireceğini ifade ediyor. Böylece son günlerde tüketimin azalmasıyla zor günler geçiren esnaf bir nebze olsun nefes alabilecek. SGK, emeklilere aylık toplam 12 milyar lira civarında maaş ödemesi yapıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sabiha Gökçen metrosu için tarih verildi