Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekliye ödenen bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarih açıklandı. Emeklilerin refah düzeyini yükseltmek amacıyla 2018 yılında uygulamaya konulan bayram ikramiyesi bayram öncesi yatırılacak. Peki, Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte Emekli Kurban Bayramı ikramiyelerinin tarihi…

03 Ağustos 2019, Cumartesi 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk emeklinin bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini açıkladı. Peki, Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte Emekli Kurban Bayramı ikramiyelerinin tarihi…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyonu aşkın emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatacağını dün açıkladı. Buna göre; SSK kapsamında olanlara ikramiye 8 Ağustos’ta, Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara da 9 Ağustos’ta ödenecek. Emekliye yapılacak toplam ödeme 10.8 milyar lirayı bulacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla 12 milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödeneceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Emeklilerimize bayram ikramiyelerini 8 ve 9 Ağustos'ta ödeyeceğiz. İkramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara ise 9 Ağustos'ta ödenecek. 12 milyon 142 bin kişiye ödenecek toplam ikramiye miktarı yaklaşık 10 milyar 800 milyon lira olacak."

Selçuk, emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı