Emeklilike yaşa takılanlar (EYT) son gelişmeler neler? EYT'de son durum...

Emeklilikte yaşa takılan binlerce insan bu kez Ankara'de bir araya geldi. Yurdun çeşitli bölgelerinden insanlar Ankara'ya akın etti. Buluşmaya CHP'li ve İYİ Parti'li milletvekilleri de katıldı. İşte yaşanan son gelişmeler...

11 Şubat 2019, Pazartesi 10:49 Son Güncelleme:
A A
Emeklilike yaşa takılanlar (EYT) son gelişmeler neler? EYT'de son durum...

31 Mart seçimleri yaklaşırken emeklilikte yaşa takılan binlerce insan da "EYT buluşmaları"nı sıklaştırdı. On binlerce kişi bu sefer Ankara'da bir araya geldi. Tooplantı büyük ilgi görürken vatandaşlar salona sığmadı. İşte yaşananlar...

10 ŞUBAT 2019: ANKARA'DA EYT BULUŞMASI

Ankara’da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na binlerce kişi katıldı.

EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na katılmak isteyen kişiler Türkiye’nin dört bir noktasından sabah saatlerinde Ankara’ya geldi. Bir araya gelen kalabalık, Anıtkabir’i ziyaret etti, ardından da programın düzenlendiği Yenimahalle’de bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne geçti. Çok sayıda EYT’li, salona sığmayınca dışarıda kaldı. Kalabalık hem salon içerisinde, hem de salon dışarısında sık sık slogan atarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Düzenlenen programa CHP’li ve İYİ Partili milletvekilleri de destek verdi.

Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, Türkiye’nin farklı noktalarından binlerce insanın Ankara’da bir araya geldiğini söyledi. Amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Özüpak, "Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, seçim öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Annenin feryadı: Çocuklarımı kurtarın