Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler ne? İşte EYT ile ilgili son durum

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler ne? İşte EYT  ile ilgili son durum

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Birçok siyasetçinin seçim vaadi olarak EYT’lileri göstermesi seçim öncesinde birçok tartışmaya neden olmuş, EYT yasası için Türkiye Büyük Millet Meclisi işaret edilmişti. Seçim sonrasında da emeklilikte yaşa takılanlar konusu tartışılmaya devam ediyor. Peki, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler ne? İşte EYT ile ilgili son durum…

17 Nisan 2019, Çarşamba 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) seçim öncesinde kendileri ile ilgili yasanın Meclis’te görüşülmesi için siyasilerle görüşmeler yapmış, miting ve toplantılar düzenlemişti. Yerel seçim vaatleri arasında belki de en çok tartışılan konuların başında EYT geliyordu. EYT konusunu çözme konusunda vaatler verilmiş siyasiler de birbirlerini bu konuda eleştirmişti. Peki, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler ne? İşte EYT ile ilgili son durum…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 3. toplantısında, belediye, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüklerinin 2018 yılı faaliyet raporları görüşülerek oylandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Mansur Yavaş Başkanlığı’nda 3. kez toplandı. Dün yapılan ikinci toplantı tutanağının oy birliğiyle kabul edildiği oturumda, 2018 yılı faaliyet raporlarının görüşülmesine başlandı. Yasa gereği Yavaş’ın koltuğunu devrettiği Büyükşehir Belediyesi Birinci Başkanvekili Fatih Ünal, konuşma talep eden meclis üyelerine söz hakkı verdi. Bu kapsamda söz alan AK Parti’den Meral Bozoğlu, CHP’den Haydar Demir, İYİ Parti’den Adnan Beker, MHP’den Fikret Karadavut önceki dönem görev yapan belediye başkanları Melih Gökçek, Mustafa Tuna ve belediye personeline teşekkür etti.

Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi AK Parti’li Mehmet Emin Ayaz da Ankara’ya daha iyi hizmet edilmesi için gece gündüz çalışacaklarını belirtti. Altındağ Belediye Meclis Üyesi AK Parti’li Sinan Burhan da Mansur Yavaş’ın seçim çalışmaları kapsamında emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorununu çözeceğini vadettiğini hatırlatarak, "EYT’lilerin sorunlarını çözecek misiniz? 700 bin EYT’li sorunlarını çözmenizi bekliyor. Biz meclis üyelerine, ’Sayın Mansur Yavaş bizim sorunlarımızı ne zaman çözecek?’ diye soruyorlar. Bize bu soruyu soranlara ne cevap verelim?" ifadelerini kullandı. Daha sonra yapılan oylamada faaliyet raporları, oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamanın ardından başkanlık divanına geçen Yavaş, önceki belediye başkanları adına teşekkürleri kabul etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Sokağa çıkma yasağı açıklaması! İçişleri Bakanlığı duyurdu