Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda son açıklamalar neler? Son gelişme nedir?

Yerel seçimlere bugün itibarıyla 46 gün kaldı. Seçimler yaklaşırken 700 bin emeklilikte yaşa takılan vatandaş bir müjde bekliyor. Bu nedenle gözler sürekli EYT haberlerinde... İşte konuyla alakalı yapılan son açıklama...

13 Şubat 2019, Çarşamba 15:03 Son Güncelleme:
A A
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda son açıklamalar neler? Son gelişme nedir?

Muhalefet partileri emeklilikte yaşa takılanlar konusunda çok hassas ve zaman zaman açıklamalarda bulunuyor. Yüz binlerce vatandaş da bu açıklamaları pürdiikat takip ediyor. Konuya ilişkin son açıklama ise Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

13 ŞUBAT 2019: ÇÖZÜME KAVUŞMASI GEREKİYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunu değerlendiren Karamollaoğlu, bu sorunun en kısa zamanda çözülmesi gerektiğini söyledi.

10 ŞUBAT 2019: ANKARA'DA EYT BULUŞMASI

Ankara’da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na binlerce kişi katıldı.

EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na katılmak isteyen kişiler Türkiye’nin dört bir noktasından sabah saatlerinde Ankara’ya geldi. Bir araya gelen kalabalık, Anıtkabir’i ziyaret etti, ardından da programın düzenlendiği Yenimahalle’de bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne geçti. Çok sayıda EYT’li, salona sığmayınca dışarıda kaldı. Kalabalık hem salon içerisinde, hem de salon dışarısında sık sık slogan atarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Düzenlenen programa CHP’li ve İYİ Partili milletvekilleri de destek verdi.

Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, Türkiye’nin farklı noktalarından binlerce insanın Ankara’da bir araya geldiğini söyledi. Amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Özüpak, "Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, seçim öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İBB'den kar ve buzlanma uyarısı