Emekliye ucuz ve özel TOKİ konutları (İl il emeklilere verilecek TOKİ konutları)

TOKİ, yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımına tüm hızıyla devam ediyor. Emeklilerin bütçesine özel konutların fiyatı 50 bin liradan başlıyor ve 20 yılda ödeme imkanı var. İşte kira öder gibi alınabilecek evler...

14 Ekim 2018, Pazar 09:19
A A
Emekliye ucuz ve özel TOKİ konutları (İl il emeklilere verilecek TOKİ konutları)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ekim itibarıyla 3 bin 930 konutu satışa sundu. 31 ilde hayata geçirilen konutlar özellikle dar gelirli emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor. Evlerin taksidi bu gruptaki vatandaşların bütçesine uygun olarak 167 liradan başlıyor. 20 yıla kadar ödeme imkanı sunulan konutların fiyatı ise 50 bin liraya kadar düşüyor.

İKAMET ŞARTI

Konut sahibi olmak için başvuranları bazı şartlar bekliyor. Buna göre; alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyorlar. Ayrıca, satın alınan konutta, borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşme feshedilebiliyor.

GELİR HESABI

1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı projelere başvurmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 tL olması gerekiyor. satışa sunulan konutlar için Halkbank veya ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak yeterli. hangi bankaya başvuru yapılacağı ve diğer detaylar ‘444 86 54’ numaralı ALo tokİ hattından öğrenilebiliyor.

İşte il il liste:


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Emeklilerin borcuna 24 ay taksit fırsatı!