Emine Erdoğan başörtüsüyle GATA'ya girdi

Abdüllatif Şener, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başörtüsüyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) girdiğini iddia etti

11 Şubat 2010, Perşembe 05:00
A A
Emine Erdoğan başörtüsüyle GATA'ya girdi

'ZİYARET ETTI'

AK Parti ile yollarını ayırdıktan sonra Türkiye Partisi’ni (TP) kurup başına geçen eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başörtüsüyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) girdiğini iddia etti. Antalya’da partisinin Konyaaltı İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıya katılan TP Genel Başkanı Şener, “Hatırladığım kadarıyla, Başbakan’ın eşinin GATA’yı ziyareti sırasında kendisine bir engel çıkartıldığı doğrudur. Fakat daha sonra telefon görüşmeleri neticesinde, bildiğim kadarıyla, Emine Hanım, başörtüsüyle GATA’ya girmiştir. İstediği hasta ziyaretini yapmıştır” dedi.

'ERDOĞAN ARADI'

Abdüllatif Şener, dolaylı yollardan edindiği bilgiye göre telefon görüşmesinin dönemin Genelkurmay Başkanı ile (Yaşar Büyükanıt) yapıldığını belirterek, “Bu bilgiler doğrudan değil, o dönem dolaylı aldığım bilgilerdi. O sırada Sayın Genelkurmay Başkanı ile yapılan telefon konuşması sırasında ‘Elbette tabii ki ziyaret etmesi lazımdır. Ben gerekli talimatı veririm’ dediği ve böylece ziyaret ettiğiyle ilgili bir bilgiye sahibim” diye konuştu.

'İKİNCİ BÖLÜMÜ ANLATSIN'

Meclis’te Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın GATA’ya alınmaması tartışmalarının “Emine Erdoğan’ın kapıdan içeri alınmadı” kısmında kaldığını belirten Şener, “Sonraki sahfalarda neler olduğuyla ilgili bir açıklama olmadı. O (Başbakan) birinci safhayı anlatıyor, ikinci safhayı anlatmıyor” diye ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.