Emine Erdoğan’dan "Salda Gölü" paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Salda Gölü’nün Türkiye’nin nadide güzellikleri arasında yer aldığını belirterek, "Bakanlığımızın bölgeyi geçmişteki hoyrat kullanımından korumak için samimi bir gayret içinde olduğuna inanıyorum. Milletimizin ortak hassasiyetlerinin gözetilmesi için ben de konunun takipçisi olacağım." ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme:
A A
Emine Erdoğan’dan 'Salda Gölü' paylaşımı

Erdoğan, Twitter hesabından Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Salda Gölü’ndeki çalışmalarına ilişkin paylaşımda bulundu. Paylaşımında, Bakan Murat Kurum ile Bakanlığın hesaplarını da etiketleyen Emine Erdoğan, şunları kaydetti: "Salda Gölü, nadide güzelliklerimizden birisidir. Bakanlığımızın bölgeyi geçmişteki hoyrat kullanımından korumak için samimi bir gayret içinde olduğuna inanıyorum. Milletimizin ortak hassasiyetlerinin gözetilmesi için ben de konunun takipçisi olacağım."

Emine Erdoğan paylaşımında Salda Gölü’nün fotoğrafına da yer verdi.BAKAN KURUM'DAN YANIT GELDİ

Emine Erdoğan’ın Salda Gölü’ne ilişkin Twitter paylaşımına, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan yanıt geldi. Kurum, Twitter hesabından "Salda hep güzel kalacak" etiketiyle yaptığı paylaşımda, "Ülkemizde Sıfır Atık gibi son derece önemli bir çevre projesini başlatan Sayın Emine Erdogan Hanımefendi’nin Salda Gölü’nü koruma çabalarımızı takdir etmesinin gururunu yaşıyor, Hanımefendi’yi Salda Gölü’ne, projemizi yerinde incelemeye davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum’un davetine Emine Erdoğan sosyal medya hesabından, "Memnuniyetle, ilk fırsatta çevre dostlarıyla birlikte geleceğim." yanıtını verdi. Emine Erdoğan, ilk paylaşımında ise "Salda Gölü, nadide güzelliklerimizden biridir. Bakanlığımızın bölgeyi geçmişteki hoyrat kullanımından korumak için samimi bir gayret içinde olduğuna inanıyorum. Milletimizin ortak hassasiyetlerinin gözetilmesi için ben de konunun takipçisi olacağım." değerlendirmesini yapmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 38 derecede zor anlar! Kazanmak için ter döktüler